https://innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_2b2004ca2210c5d37e37f8763_o.jpg
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti (DVX) Bakı Dövlət Universitetində tələbələr üçün təşkil olunan sayca ikinci “Yay Təcrübə Proqramı” çərçivəsində proqramın təqdimatını keçirib və vergi mövzusunda təlimlər təşkil edib.
Təqdimatlarda DVX-nin İnsan resursları baş idarəsinin əməkdaşları tərəfindən tələbələrə keçiriləcək təcrübə proqramı haqqında ətraflı məlumat verilib, proqramda iştirak üçün qeydiyyat prosesi və seçim mərhələləri barədə zəruri qeydlər çatdırılıb. Təqdimatdan sonra DVX-nin Tədris Mərkəzi tərəfindən tələbələr üçün “Vergi öhdəlikləri və onların yerinə yetirilməsi” və “Vergi məsuliyyəti nədir?” mövzuları üzrə təlimlər keçirilib.
Xatırladaq ki, “Yay Təcrübə Proqramı”na qeydiyyat cari ilin aprel ayının 30-na qədər davam etdirilir. Müraciət aşağıdakı linkə keçməklə mümkündür:

https://www.innews.az/uploads/news/2023-04/_innews_2b2004ca2210c5d37e37f8763_o.jpg
Государственная налоговая служба (ГНС) при Министерстве экономики провела презентацию программы и организовала налоговые тренинги в рамках второй «Программы летней стажировки», организованной для студентов Бакинского государственного университета (БГУ).
В презентациях представлена подробная информация о программе стажировки, процессе регистрации и этапах отбора для участия в ней. После презентации Учебный центр ГНС провел для студентов тренинги по темам «Налоговые обязательства и их исполнение» и «Что такое налоговая ответственность?».
Напомним, что регистрация на «Программу летней стажировки» продолжается до 30 апреля. Заявку можно подать, перейдя по следующей ссылке: https://www.taxes.gov.az/az/post/2419