https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_9cad5fb7c621c61a9e77fe8f0_o.jpg
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) tərəfindən 27 Sentyabr – Anım Günü ilə bağlı Daşkəsən rayonunda qeydiyyatda olan şəhid ailələri ziyarət edilib.
QSC-nin Korporativ Sosial Məsuliyyət Komitəsinin yerli əhali və icmalarla iş prioritetləri çərçivəsində təşkil edilən ziyarətin məqsədi müstəqil dövlətimizin ərazi bütövlüyü uğrunda həyata keçirilmiş hərbi əməliyyatlar zamanı həlak olmuş şəhidlərimizin ailə üzvlərinin daim diqqətdə saxlanılması, onların rifah halının yaxşılaşdırılması istiqamətində dövlətin yürütdüyü siyasətə əlavə töhfə verməkdir.
Anım Günü ərəfəsində təşkil edilən ziyarət zamanı şəhid ailələrinə müxtəlif ərzaq məhsullarından ibarət bağlamalar təqdim edilib, şəhidlərimizin xatirəsi dərin hörmət və ehtiramla yad edilib.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC-nin Sosial Təsir və Məsuliyyət üzrə siyasəti çərçivəsində mütəmadi icra edilən bu tip aksiyalar sosial-iqtisadi yönümlü dövlət proqramlarına dəstək xarakteri daşımaqla, QSC-nin aktiv hasilat və istehsalat fəaliyyəti göstərdiyi bölgədə yaşayan vətəndaşların hərtərəfli qayğı ilə əhatələnməsinə xidmət edir.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_9cad5fb7c621c61a9e77fe8f0_o.jpg
Сотрудники Закрытого Акционерного Общества (ЗАО) «AzerGold» навестили семьи шехидов, зарегистрированные в Дашкесанском районе, в связи с 27 Сентября – Днем памяти.
Целью визита, состоявшегося в рамках приоритетов работы Комитета корпоративной социальной ответственности ЗАО с местным населением и общинами, является оказание постоянного внимания к членам семей военнослужащих, ставших шехидами в ходе военных действий во имя территориальной целостности нашего независимого государства, внесение дополнительного вклада в проводимую государством политику по улучшению их благосостояния.
Во время визита, организованного в преддверии Дня памяти, семьям шехидов были вручены гостинцы с различными продуктами питания, с глубоким уважением почтена память наших шехидов.
Отметим, что акции данного типа, регулярно проводимые в рамках политики ЗАО «AzerGold» по социальному воздействию и ответственности, носят характер поддержки государственных программ социально-экономической направленности и служат для всестороннего охвата заботой граждан, проживающих в регионе, где ЗАО ведет активную добычу и производственную деятельность.