https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_1f17900006ebbf55f16c37806_o.jpg
Ölkənin ilk rəqəmsal bankı Birbank müştərilərinə qazandırmaqda davam edir. Belə ki, istifadəçilər “QR ilə ödə” stikerini gördükləri istənilən yerdə Birbank tətbiqinin “QR” hissəsindən ödəniş edə, üstəlik 3%-dək keşbek qazana bilərlər.
Bunun üçün istifadəçi ödəniş zamanı ilk olaraq kassirə ödənişi QR-kod ilə edəcəyini bildirməli, Birbank mobil tətbiqinin əsas səhifəsində aşağıda yerləşən “QR” hissəsinə keçid etməli və kassirin təqdim etdiyi QR-kodu Birbank ilə skan edərək ödənişi tamamlamalıdır.
Birbank keşbek kartı istifadə edən müştərilər Birbank mobil tətbiqində keşbek kateqoriyaları arasından “Birbank-la m10 QR-nı çək və ödə! 3%” kateqoriyasını seçməlidirlər. Kapital Bank-ın digər kart istifadəçiləri isə ödənişi Birbank mobil tətiqində QR-la edərək bütün ödənişlərdən 2% keşbek qazanırlar.
QR-kodla ödəniş üsulunu yalnız Birbank hesabına bağlı olan şəxsi Kapital Bank kartları ilə həyata keçirmək mümkündür. Əgər istifadəçi ödəniş etdiyi sahə üzrə daha çox keşbek qazandıran digər aktiv kampaniyaya qoşulubsa və ya əlavə keşbek kateqoriyası seçibsə ödənişə daha yüksək faizli keşbek hesablanır. Bundan əlavə ödəniş edilən məntəqə Birbank partnyorudursa və daha yüksək keşbek təklif edirsə ödənişə yüksək keşbek faizi tətbiq edilir.
Ödənişin geri qaytarılması zamanı QR-kod mütləq ödəniş icra olunan Birbank hesabı vasitəsilə skan edilməlidir. Yeni funksiya ilə aylıq qazanıla bilən maksimum keşbek 500 AZN-dir. Toplanan keşbeki Birbank mobil tətbiqində keşbek kabinetindən izləmək mümkündür. Ətraflı məlumat üçün: https://bir.bank/bm10qosppr

https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_1f17900006ebbf55f16c37806_o.jpg
В первом цифровом банке Азербайджана, Birbank, продолжает вознаграждать своих клиентов. Пользователи теперь могут совершать оплаты по QR-коду через приложение Birbank везде, где увидят наклейку QR ilə ödə («Оплата по QR»), и при этом зарабатывать кешбэк 3%.
Для этого пользователю необходимо сначала сообщить кассиру, что он будет платить по QR-коду, затем на главной странице мобильного приложения Birbank перейти в раздел QR и завершить оплату, отсканировав QR-код на кассе.
Клиентам, использующим кэшбэк-карту «Birbank», следует выбрать категорию «Снимай QR m10 и плати 3%» в мобильном приложении «Birbank». Другие пользователи банка сделавшие платежи с помощью QR кода в мобильном приложении «Birbank» получают кэшбэк в размере 2% за все платежи.
Клиенты могут воспользоваться новой функцией только со своей картой от Kapital Bank, привязанной к аккаунту в Birbank. Если пользователь присоединился к другой активной акции, которая приносит больший кешбэк, или выбрал категорию с экстра-кешбэком, то ему будет начисляться кешбэк с более высоким процентом. Кроме того, если место платежа является партнером Birbank и предлагает больший кешбэк, то будет также применен более высокий процент.
При возврате средств QR-код должен быть отсканирован через аккаунт Birbank, по которому совершалась оплата. Максимальный ежемесячный кешбэк, который можно получить с помощью новой функции, составляет 500 манатов. Отслеживать заработанный кешбэк можно из кешбэк-кабинета в мобильном приложении Birbank. Для получения дополнительной информации: https://bir.bank/bm10qosppr