AZAL-ın prezidenti Cahangir Əsgərov İsrail səfiri ilə əməkdaşlıq perspektivlərini müzakirə edib
AZAL-ın prezidenti Cahangir Əsgərov İsrail səfiri ilə əməkdaşlıq perspektivlərini müzakirə edib AZAL-ın prezidenti Cahangir Əsgərov İsrail səfiri ilə əməkdaşlıq perspektivlərini müzakirə edib
7 iyul 2022-ci il, Bakı – AZAL-ın prezidenti Cahangir Əsgərovun İsrailin Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli  səfiri Corc Diklə 7 iyul tarixində keçirilən görüşündə mülki aviasiya sahəsində əməkdaşlığın və təcrübə mübadiləsinin inkişaf perspektivləri müzakirə olunub.
Görüşdə AZAL-ın prezidenti Cahangir Əsgərov ölkələr arasında mülki hava daşımaları sahəsində səmərəli əməkdaşlığın uğurla inkişaf etdiyini bildirib.
Onun sözlərinə görə, “Azərbaycan Hava Yolları” aviaşirkətinin Bakı-Tel-Əviv-Bakı marşrutu üzrə reyslərinin tezliyi həftədə beş dəfədir. Həmçinin Israir aviaşirkəti tərəfindən həftədə üç dəfə Təl-Əvivdən Bakıya və geriyə istiqamətdə uçuşlar həyata keçirilir.
““AZAL” aviaşirkəti İsraildəki tərəfdaşları olan turizm şirkətləri ilə birlikdə İsraildən Azərbaycana turist axınının formalaşdırılması və inkişafı üçün fəal və böyük işlər görür", - deyə Cahangir Əsgərov bildirib.
İsrailin Azərbaycandakı səfiri Corc Dik ölkələrin nəqliyyat əlçatanlığının artırılması çərçivəsində tərəfdaşlığın inkişaf etdirilməsinin vacibliyini vurğulayıb.
Onun sözlərinə görə, bu əməkdaşlıq turist axınının həcminin artmasına və ölkələr arasında münasibətlərin hərtərəfli inkişafına xidmət edir.

https://innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_68edff5bc9ef07e76998d4857_o.jpg
June 7th, 2022, Baku – Prospects for cooperation and exchange of experience in the field of civil aviation were discussed during the meeting of the President of AZAL, Mr. Jahangir Asgarov, with the Ambassador of Israel to Azerbaijan, Mr. George Dick, on July 7.
The President of AZAL Jahangir Asgarov stressed successful development of fruitful cooperation in the sphere of civil air transport between the countries.
Thus, according to him, the frequency of flights operated by Azerbaijan Airlines on Baku-Tel Aviv-Baku route is five times a week. Also, flights to Baku from Tel Aviv and back are performed three times a week by Israir Airlines.
"AZAL together with its partners in Israel - travel companies - carries out active and great work for formation and development of tourist flow from Israel to Azerbaijan," Jahangir Asgarov said.
Israeli Ambassador to Azerbaijan, Mr. George Dick, stressed the importance of development of partnership in the framework of increasing transport accessibility of the countries.
According to him, this cooperation serves to increase the volume of tourist traffic and comprehensive development of relations between the countries.