https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_936a6f1f4a871be5bfb1ba25c_o.jpg
Azərbaycan Mərkəzi Bankı Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Karyera və məzunlarla əlaqə sektorunun təşkilatçılığı ilə tələbələr üçün “Maliyyəçisən” təcrübə proqramı haqqında infosessiya keçirib.
BDU-nun Karyera və məzunlarla əlaqə sektorunun baş mütəxəssisi İlkin Şərifov tələbələrə sektorun fəaliyyəti haqqında məlumat verib. Bildirib ki, tələbələrin karyera quruculuğuna yardım etmək, onları əmək bazarına uğurlu adaptasiyaya yönləndirmək üçün müxtəlif qurumlarla səmərəli əməkdaşlıq edilir.
Mərkəzi Bankın İnsan resursları departamentinin Təhsil və inkişaf şöbəsinin mütəxəssisi Nigar İsayeva təcrübə proqramının məqsədinin Azərbaycanın yüksək potensiallı gənclərini bank sektoru ilə yaxından tanış etmək, onların bacarıqlarını inkişaf etdirmək olduğunu vurğulayıb. Mərkəzi bankçılıq sistemi üzrə əvəzsiz təcrübə qazandıracaq bu proqram gənclərə uğurlu karyera qurmağa təkan verəcək. İştirakçılar təcrübə müddətində seçilən istiqamətlər üzrə təyin olunan mentorların dəstəyi ilə ən mühüm bacarıqlara yiyələnəcək, müxtəlif bankdaxili təlimlərə qatılacaqlar. Təqaüd proqramında hədəf qrupunu tələbələr və son iki ilin məzunları təşkil edir.
Tələbələrə proqramın müddəti, mərhələləri, müraciət qaydaları, şəxsi qovluğun hazırlanması yolları ətraflı izah olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_936a6f1f4a871be5bfb1ba25c_o.jpg
Центральный банк Азербайджана (ЦБА) провел для студентов Бакинского государственного университета (БГУ) информационную сессию о программе стажировок «Ты финансист», организованной сектором карьеры и связей с выпускниками вуза.
Главный специалист сектора Илькин Шарифов проинформировал студентов о его деятельности. По его словам, чтобы помочь студентам построить карьеру и адаптироваться на рынке труда осуществляется сотрудничество с различными учреждениями.
Специалист ЦБА Нигяр Исаева подчеркнула, что цель программы стажировок – ознакомление молодых людей с банковской сферой и развитие их навыков. Эта программа будет стимулировать молодых людей строить карьеру. Участники приобретут важные навыки и при поддержке наставников, назначенных во время стажировки, примут участие во внутреннем банковском обучении. Целевая группа стипендиальной программы – студенты и выпускники последних двух курсов.
Студентам разъяснены продолжительность программы, этапы, правила подачи заявок, способы оформления личной папки.