Aktotı Raimkulova Azərbaycanın Polşadakı səfiri Nərgiz Qurbanova ilə görüşüb
Aktotı Raimkulova Azərbaycanın Polşadakı səfiri Nərgiz Qurbanova ilə görüşüb Aktotı Raimkulova Azərbaycanın Polşadakı səfiri Nərgiz Qurbanova ilə görüşüb
Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondunun qərargahında təşkilatın prezidenti Aktotı Raimkulova Azərbaycan Respublikasının Polşa Respublikasında fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Nərgiz Qurbanova ilə görüşüb.
Görüşdə Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondununun türk xalqlarının qədim və zəngin irsinin qorunması, beynəlxalq aləmdə tanıdılması və öyrənilməsi istiqamətində fəaliyyətindən söz açılıb. Fond ilə Azərbaycan Respublikasının Polşa Respublikasındakı Səfirliyinin qarşılıqlı əlaqələrindən, birgə əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirdiyi layihələrdən bəhs olunub. Fondun Polşa Respublikasında yaşayan türk kökənli tatar və karaimlərin irsinin qorunması ilə bağlı layihələri vurğulanıb.
Görüş zamanı türk dövlətləri ilə Polşa Respublikası arasında qarşılıqlı mədəni dialoqun genişləndirilməsində türk əməkdaşlıq təşkilatlarının rolu qeyd olunub.
Görüş Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondu ilə Azərbaycan Respublikasının Polşa Respublikasındakı Səfirliyinin tərəfdaşlıq münasibətlərinin perspektivlərinə, eləcə də gələcəkdə birgə layihələrin həyata keçirilməsinə dair müzakirələrlə davam edib.

Aktoty Raimkulova met with Ambassador of Azerbaijan to Poland Nargiz Gurbanova
Aktoty Raimkulova met with Ambassador of Azerbaijan to Poland Nargiz Gurbanova Aktoty Raimkulova met with Ambassador of Azerbaijan to Poland Nargiz Gurbanova
At the headquarters of the Turkic Culture and Heritage Foundation, president of the organization Aktoty Raimkulova met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the Republic of Poland Nargiz Gurbanova.
The meeting highlighted the activities of the Turkic Culture and Heritage Foundation in preserving, studying and promoting in the international arena the ancient and rich heritage of the Turkic peoples. The relations between the Foundation and the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Republic of Poland, as well as projects implemented within the framework of joint cooperation, were noted. During the meeting, the Foundation's projects aimed at preserving the heritage of Tatars and Karaites of Turkic origin living in the Republic of Poland were also highlighted.
During the conversation, the role of Turkic Cooperation Organizations in expanding the cultural dialogue between the Turkic states and the Republic of Poland was emphasized.
The meeting continued with the discussion of the prospects of partnership between the Turkic Culture and Heritage Foundation and the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Republic of Poland, as well as the implementation of further joint projects.