https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_4c0702119c18ac0c072257f58_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) 11 komandası “TEKNOFEST-2024”ün final mərhələsində iştirak etmək üçün yola düşüb. Festivalda 5-8 sentyabr tarixlərində Türkiyənin Antalya şəhərində keçiriləcək.
BANM “TEKNOFEST”də Azərbaycanı ən çox komanda ilə təmsil edəcək ali məktəbdir. Komandalarımız 6 kateqoriya üzrə mübarizə aparacaq.
“Aqrar texnologiyaları” kateqoriyası üzrə:
1.“Green Karabakh BHOS”
2.“Aquaharvest”
3.“Suni Ekinchi BHOS”
”Enerji və ətraf mühit texnologiyaları” kateqoriyası üzrə:
1.“Flame Seekers BHOS”
2.“Birlik BHOS”
3.“Shindan BHOS”
”Ağıllı Nəqliyyat” kateqoriyası üzrə:
1.“Turan BHOS”
2.“Khazri BHOS”
“Turizm texnologiyaları” kateqoriyası üzrə:
1.“Khankendi BHOS”
“Bəşəriyyətin xeyrinə texnologiyalar" kateqoriyası üzrə:
1.“Darbandgala BHOS”
”HackMaster” kateqoriyası üzrə:
1.”BHOSWARE”
Komandalarımızın elmi rəhbərləri isə Ali Məktəbin Neft-qaz mühəndisliyi kafedrasının Laboratoriya müdiri Qəhrəman Məlikov, İnformasiya texnologiyaları kafedrasının dosenti Leyla Muradxanlı, baş müəllimi İlkin Balazadə, müəllimi Nihat Əlili və kafedranın istehsalat təlimi ustası Aytac Abdullayeva, eləcə də İnnovasiya və Tədqiqatlar Mərkəzinin böyük mühəndisləri Emiliya Əhmədova və Elmar Əsgərzadə, habelə Kimya mühəndisliyi kafedrasının baş müəlimi Natəvan Səmədova və Kimya mühəndisliyi ixtisasının 2023-cü il məzunu Cavidan Əliyevdir. Komandalarımıza uğurlar və qələbə arzulayırıq!

11 команд БВШН в финале «ТЕХНОФЕСТ2024»
Для участия в заключительном этапе «ТЕКНОФЕСТ-2024» отправились 11 команд Бакинской Высшей Школы Нефти (БВШН) SOCAR. Фестиваль пройдет 5-8 сентября в Турецком городе Анталья. БВШН, как высшая школа, которая будет представлять Азербайджан наибольшим количеством команд на ТЕКНОФЕСТЕ.
Наши команды будут соревноваться в 6 категориях.
В категории «Аграрные технологии»:
1.“Green Karabakh BHOS” («Зеленый Карабах БВШН»)
2.“Aquaharvest”
3.“Suni Ekinchi BHOS” («Искусственный фермер БВШН»)
В категории «Энергетика и экологические технологии»:
1.“Flame Seekers BHOS” («Искатели пламени БВШН»)
2.“Birlik BHOS” («Единство БВШН»)
3.“Shindan BHOS”
В категории «Умный транспорт»:
1.“Turan BHOS”
2.“Khazri BHOS”
В категории «Туристические технологии»:
1.“Khankendi BHOS”
В категории «Технологии на благо человечества»:
1.“Darbandgala BHOS”
В категории «ХакМастер»:
1.”BHOSWARE”
Научными руководителями наших коллективов являются Гахраман Маликов, заведующий лабораторией кафедры нефтегазовой инженерии Высшей школы, Лейла Мурадханлы, доцент кафедры информационных технологий, старший преподаватель Илькин Балазаде, преподаватель Нихат Алили и инструктор по производственному обучению Айтач Абдуллаева, а также Эмилия Ахмедова и Эльмар Асгарзаде, старшие инженеры инновационного и исследовательского центра, а также Натаван Самадова, старший преподаватель кафедры химической инженерии и выпускник 2023 года по специальности «Химическая инженерия» – Джавидан Алиев.