https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_8b1f036de8a23169d3c913f92_o.jpg
“AzerGold” QSC və Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyi (PTDA) Sənaye və Texnologiyalar üzrə Gəncə Dövlət Peşə Təhsil Mərkəzində sənaye və dağ-mədən istiqaməti üzrə təhsil alan tələbələr üçün 4-cü “Təqaüd proqramı” layihəsini elan edir.
Dağ-mədən sahəsində ixtisaslı kadr hazırlığına dəstək məqsədilə təsis edilən təqaüd tələbələr arasında keçiriləcək müsabiqə əsasında təqdim olunacaq. Müsabiqədə tam orta təhsil bazasından sözügedən peşə təhsili mərkəzlərinə qəbul olunan və 2024-2025-ci tədris ili üzrə “Elektrik avadanlıqlarına xidmət və təmir üzrə elektrik montyoru”, “Kimyəvi analiz laborantı” və “Dağ-mədən işləri üzrə mütəxəssis” ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələr iştirak edə bilərlər.
Münsiflər heyəti tərəfindən aparılan qiymətləndirmə zamanı müvafiq olaraq ən yüksək nəticə göstərən 10 namizəd qalib qismində elan olunacaq. Müsabiqə qalibləri müvafiq təltifnamə ilə təltif olunacaq və 9 ay müddətində hər ay 200 AZN olmaqla, ümumilikdə 1800 AZN məbləğində təqaüd qazanacaqlar. Bundan başqa, tələbələr “AzerGold” QSC-də istehsalat təcrübəsi keçmək və gələcəkdə karyeralarını dağ-mədən sənayesində qurmaq imkanı əldə edəcəklər.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC və PTDA arasında əməkdaşlığın hüquqi bazasını 19 may 2020-ci il tarixində qurumlar arasında metal filizi yataqlarının öyrənilməsi, tədqiqi, kəşfiyyatı, qiymətli və nəcib metalların hasilatı, emalı və satışı üzrə ehtiyac duyulan peşə təhsilli ixtisaslı kadrların hazırlanması istiqamətində birgə fəaliyyətlə bağlı imzalanmış Anlaşma Memorandumu təşkil edir.
“Təqaüd proqramı” layihəsi və müsabiqənin şərtləri ilə ətraflı tanış olmaq üçün “AzerGold” QSC-nin rəsmi veb-saytında “Karyera” bölməsində yaradılmış “Təqaüd proqramı” altbölməsinə daxil ola bilərsiniz. Müsabiqədə iştirak etmək üçün sözügedən altbölmədəki müraciət formasını doldurmaq tələb olunur. Müsabiqəyə elan dərc edildiyi gündən (25 oktyabr 2024-cü il) start verilir. Müraciət üçün son tarix 08 noyabr 2024-cü ildir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_8b1f036de8a23169d3c913f92_o.jpg
ЗАО “AzerGold” и Государственное агентство по профессиональному образованию (PTDA) объявляют о проекте 4-й "Cтипендиальной программы" для студентов, обучающихся по промышленному и горнодобывающему направлениям в Гянджинском государственном центре профессионального образования по промышленности и технологиям. Стипендия, учрежденная для поддержки подготовки квалифицированных кадров в горнодобывающей отрасли, будет предоставлена на конкурсной основе среди студентов. В конкурсе примут участие студенты, принятые в указанные центры профессионального образования с базы полного среднего образования и обучающиеся в 2024-2025 учебном году по специальностям “электромонтер по обслуживанию и ремонту электрооборудования”, “лаборант химического анализа” и “специалист по горным работам”.
В ходе оценивания, проводимого жюри, 10 кандидатов, продемонстрировавшие наивысшие результаты, будут объявлены победителями. Победители конкурса будут награждены соответствующей наградой и получат стипендию в размере 1800 AZN в течение 9 месяцев по 200 AZN каждый месяц. Кроме того, студенты получат возможность пройти производственную практику в ЗАО “AzerGold” и в дальнейшем построить свою карьеру в горнодобывающей промышленности.
Отметим, что правовой базой сотрудничества ЗАО "AzerGold" и PTDA является Меморандум о взаимопонимании, подписанный между учереждениями 19 мая 2020 года о совместной деятельности в направлении подготовки квалифицированных кадров с профессиональным образованием, необходимых для изучения, исследования, разведки месторождений руд, добычи, переработки и реализации драгоценных и благородных металлов.
Для подробного ознакомления с проектом” стипендиальная программа “и условиями конкурса вы можете посетить подраздел “Cтипендиальная программа“, созданный на официальном сайте ЗАО “AzerGold” в разделе” Карьера". Для участия в конкурсе необходимо заполнить форму заявки в соответствующем подразделе. Конкурс стартует со дня публикации объявления (25 октября 2024 года). Крайний срок подачи заявки 08 ноября 2024 года.