https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_ad1d0685a09066950a79b1520_o.jpg
“Nar”ın dəstəyi ilə keçirilən “Breyn Rinq” bilik yarışının 25-ci mövsümü başlayır. Yeni mövsümdə 13 region və 8 universiteti təmsil edən 24 komanda “Nar” kuboku uğrunda mübarizə aparacaq. Bu mövsümdə ilk dəfə olaraq Xankəndini təmsil edən Qarabağ Universiteti komandası da yarışda iştirak edəcək. Yarışı hər həftənin bazar günü saat 17:00-da İctimai Televiziyada izləmək mümkündür.
Qaydalara görə il ərzində 2 mövsüm oyun oynanılır. 1-ci mövsümdə “Nar” Kuboku, 2-ci mövsümdə isə “Bilik” Kubokunun sahibi bəlli olur. İlin sonunda isə hər kubokun qalibi, yəni 2 komanda Azərbaycan çempionu titulu uğrunda yarışır.
Qeyd edək ki, elm və təhsilə dəstək “Nar”ın korporativ sosial məsuliyyət strategiyasının əsas istiqamətlərindən biridir. Mobil operatorun gerçəkləşdirdiyi digər KSM layihələri haqqında nar.az/projects səhifəsindən məlumat əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_ad1d0685a09066950a79b1520_o.jpg
Начинается 25-й сезон интеллектуального конкурса «Brain Ring» при поддержке «Nar». В этом сезоне 24 команды, представляющие 13 регионов и 8 университетов, поборются за Кубок «Nar». Впервые в соревнованиях примет участие команда Карабахского университета, представляющая Ханкенди. Трансляция игр будет проходить каждое воскресенье в 17:00 на İctimai TV.
Согласно правилам, в течение года проходят два сезона. В первом сезоне определяется обладатель Кубка «Nar», а во втором — победитель Кубка Знаний. В конце года чемпионы обоих кубков — две команды — сразятся за звание чемпиона Азербайджана.
Отметим, что поддержка науки и образования является одним из ключевых направлений корпоративной социальной ответственности «Nar». Подробнее о других КСО-проектах мобильного оператора можно узнать на сайте nar.az/projects.