https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_f78140dac7eea795b025a7558_o.jpg
Bakıda Azərbaycan və Özbəkistan Müdafiə nazirlikləri nümayəndə heyətləri arasında işçi görüş keçirilib.
Cari il üçün imzalanmış ikitərəfli hərbi əməkdaşlıq planına əsasən keçirilən tədbirdə Müdafiə Nazirliyi Hərbi Strategiya və Müdafiə Planlaşdırması İdarəsi tərəfindən qonaqlara Azərbaycan Ordusunda müdafiə planlaşdırılması sahəsində görülən işlər və bu istiqamətdə həyata keçirilən layihələrin idarə olunması ilə bağlı geniş brifinq təqdim olunub.
Görüşdə qarşılıqlı əməkdaşlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb, qonaqları maraqlandıran suallar cavablandırılıb. Yekunda qarşılıqlı olaraq hədiyyələr təqdim olunub, xatirə fotosu çəkdirilib.

https://innews.az/uploads/news/2025-04/_innews_f78140dac7eea795b025a7558_o.jpg
A working meeting was held in Baku between the delegations of the Defense Ministries of Azerbaijan and Uzbekistan.
As part of the event held in accordance with the bilateral military cooperation plan signed for 2025, the Military Strategy and Defense Planning Department of the Azerbaijan Defense Ministry provided the guests with an expanded briefing on the work done in defense planning within the Azerbaijan Army, as well as on the management of related projects in this area.
During the meeting, an exchange of views on issues of mutual cooperation was held and guests’ questions were answered. In the end, the sides exchanged gifts and a photo was taken.