https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_a33348ab4153acd1933a5724d_o.jpg
Mayın 26-da Qarabağ Dirçəliş Fondunun (QDF) və “Opalus Partners Group” şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə işğaldan azad edilmiş ərazilərin bərpası və yenidən qurulması istiqamətində görülən işlərə dəstək göstərilməsi məqsədilə “Məqsəd, Etimad və Vəhdət: Qarabağın dirçəlişi üçün korporativ liderliyin səfərbər edilməsi” mövzusunda görüş keçirilib.
“Qarabağ Dirçəliş Fondunun Dostları” işgüzar platforması çərçivəsində baş tutan tədbirdə Qarabağ Dirçəliş Fondunun İdarə Heyətinin sədri Rəhman Hacıyev, Təhsilin İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Elnur Nəsibov, Veysəloğlu Şirkətlər Qrupunun təsisçisi və Baş icraçı direktorun müşaviri İlqar Nuri, “Opalus Partners Group” şirkətinin direktoru Çimnaz Qasımova, eləcə də Fondun donor və tərəfdaşları, bir sıra dövlət qurumlarının və şirkətlərin nümayəndələri iştirak ediblər.
Görüşün məqsədi işğaldan azad edilmiş ərazilərdə aparılan bərpa-quruculuq işləri, o cümlədən Fondun fəaliyyəti və həyata keçirdiyi layihələrlə bağlı məlumatların təqdim olunması, eləcə də qurumların/şirkətlərin əməkdaşları arasında ianəçilik mədəniyyətinin təşviq olunması istiqamətində fikir və təcrübə mübadiləsinin aparılması olub.
Tədbirdə çıxış edən Qarabağ Dirçəliş Fondunun İdarə Heyətinin sədri Rəhman Hacıyev Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə işğaldan azad edilmiş ərazilərdə irimiqyaslı bərpa-quruculuq işlərinin sürətlə davam etdirildiyini bildirərək, Fondun bu istiqamətdə həyata keçirdiyi layihələrdən danışıb.
İdarə Heyətinin sədri QDF-in fəaliyyətinin prioritet istiqamətləri, eləcə də Fondun bu günə qədəki maliyyə göstəricilərini diqqətə çatdırıb.
Təhsilin İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Elnur Nəsibov işğaldan azad edilmiş ərazilərdə təhsil sisteminin yenidən qurulması və ixtisaslı kadrların hazırlanması istiqamətində Qarabağ Dirçəliş Fondu ilə əməkdaşlığın perspektivləri ilə bağlı fikirlərini bölüşüb.
Veysəloğlu Şirkətlər Qrupunun təsisçisi və Baş icraçı direktorun müşaviri İlqar Nuri Azərbaycanda ianə mədəniyyətindən və işğaldan azad edilmiş ərazilərin bərpasında ianəçiliyin rolundan danışıb. Qarabağ Dirçəliş Fondunun bir sıra layihələrində donor və tərəfdaş kimi iştirak etdiklərini deyən İlqar Nuri digər şirkətləri QDF-lə yaxından əməkdaşlıq etməyə və bununla da Qarabağın bərpasına və dirçəldilməsinə töhfə verməyə çağırıb.
Qarabağ Dirçəliş Fondunun İdarə Heyəti sədrinin müşaviri Rəşad Qasımzadə Fond tərəfindən maliyyə dəstəyi ayrılan və icra olunan layihələrlə bağlı geniş təqdimatla çıxış edib.
Daha sonra Fondun Fandreyzinq və kommunikasiya şöbəsinin müdiri Pərvin Bağırova Fondun fandreyzinq layihələri və ianə imkanları ilə bağlı məlumat verib (İanə üsulları ilə ətraflı burada tanış ola bilərsiniz: https://qdf.gov.az/iane-imkanlari/).
28 May tarixində Müstəqillik Gününün, 22 iyul tarixində isə milli mətbuatın yaradılmasının 150 illiyinin qeyd olunacağını xatırladan Pərvin Bağırova, tədbir iştirakçılarını bu əlamətdar günlər münasibətilə Fonda ianə edərək Qarabağın bərpası kimi mühüm bir missiyanın iştirakçısı olmağa dəvət edib (Hədiyyə ianə sertifikatı üçün bura daxil olun: https://qdf.gov.az/iane-imkanlari/hediyye/.
Pərvin Bağırova Fondun həyata keçirdiyi bir sıra layihələr – “Qarabağın Rəngləri”, “Dirçəliş Kuboku” futbol turniri, “Qarabağ Gecəsi” xeyriyyə konserti, “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual xeyriyyə turniri ilə bağlı da geniş məlumat verib, ictimai təşəbbüsləri dəstəkləməklə sosial təsirin gücləndirilməsinin vacibliyini vurğulayıb.
26 iyunda 2025-ci il tarixində “Qarabağ Gecəsi” adlı növbəti xeyriyyə konsertinin keçiriləcəyini diqqətə çatdıran Pərvin Bağırova hər kəsi bilet alaraq işğaldan azad edilmiş ərazilərin bərpası istiqamətində görülən işlərə dəstək olmaları üçün çağırış edib.
Görüşün sonunda korporativ könüllülük prinsiplərinin təşviqi, əməkdaşların bilik, bacarıq və resurslarının sosial fayda naminə yönləndirilməsi, eləcə də bu istiqamətdə ictimai maraqlı təşəbbüslərin stimullaşdırılması ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-05/_innews_a33348ab4153acd1933a5724d_o.jpg
26 мая по инициативе Фонда Возрождения Карабаха (ФВК) и компании “Opalus Partners Group” была проведена встреча на тему “Цель, Доверие и Единство: мобилизация корпоративного лидерства для Возрождения Карабах” с целью поддержки работ по восстановлению и реконструкции освобождённых территорий.
На мероприятии, прошедшем в рамках деловой платформы «Друзья Фонда Возрождения Карабаха», приняли участие председатель Правления Фонда Возрождения Карабаха Рахман Гаджиев, председатель Правления Фонда Развития Образования Эльнур Насибов, основатель и советник генерального директора Группы компаний Veysəloğlu Ильгар Нури, директор компании “Opalus Partners Group” Чимназ Касымова, а также доноры и партнёры Фонда, представители ряда государственных структур и компаний.
Целью встречи было предоставление информации о восстановительно-строительных работах, проводимых на освобождённых территориях, включая деятельность и реализуемые проекты Фонда, а также обмен мнениями и опытом в направлении продвижения культуры пожертвований среди сотрудников учреждений и компаний.
В ходе мероприятия председатель Правления Фонда Возрождения Карабаха Рахман Гаджиев отметил, что под руководством Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева масштабные восстановительно-строительные работы на освобождённых территориях продолжаются быстрыми темпами, и рассказал о реализуемых Фондом проектах в данном направлении.
Председатель Правления представил приоритетные направления деятельности ФВК, а также довёл до сведения финансовые показатели Фонда на сегодняшний день.
Председатель Правления Фонда Развития Образования Эльнур Насибов поделился своими мыслями о перспективах сотрудничества с Фондом Возрождения Карабаха в направлении восстановления системы образования и подготовки квалифицированных кадров на освобождённых территориях.
Советник генерального директора и основатель Группы компаний Veysəloğlu Ильгар Нури рассказал о культуре пожертвований в Азербайджане и о роли благотворительности в восстановлении освобождённых территорий. Отметив, что они участвуют в ряде проектов Фонда в качестве доноров и партнёров, Ильгар Нури призвал другие компании к тесному сотрудничеству с ФВК и тем самым к вкладу в восстановление и возрождение Карабаха.
Советник председателя Правления Фонда Возрождения Карабаха Рашад Касымзаде выступил с подробной презентацией по проектам, реализуемым при финансовой поддержке Фонда.
Далее руководитель отдела фандрайзинга и коммуникаций Фонда Парвин Багирова предоставила информацию о донорских проектах и возможностях пожертвований Фонда (Подробно ознакомиться со способами пожертвований можно здесь: https://qdf.gov.az/iane-imkanlari/).
Напомнив, что 28 мая будет отмечаться День Независимости, а 22 июля – 150-летие создания национальной прессы, Парвин Багирова пригласила участников мероприятия присоединиться к важной миссии восстановления Карабаха, сделав пожертвование Фонду по случаю этих знаменательных дней (Для подарочного сертификата пожертвования перейдите по ссылке: https://qdf.gov.az/iane-imkanlari/hediyye/).
Парвин Багирова также подробно рассказала о ряде проектов, реализуемых Фондом – «Цвета Карабаха», футбольный турнир «Кубок Возрождения», благотворительный концерт «Ночь Карабаха», интеллектуальный благотворительный турнир «Что? Где? Когда?», подчеркнув важность усиления социального воздействия через поддержку общественных инициатив.
Парвин Багирова сообщила, что 26 июня 2025 года состоится следующий благотворительный концерт под названием «Ночь Карабаха», и призвала всех приобрести билеты и тем самым поддержать работы по восстановлению освобождённых территорий.
В завершение встречи был проведён обмен мнениями по вопросам продвижения принципов корпоративного волонтёрства, направления знаний, умений и ресурсов сотрудников на общественную пользу, а также стимулирования общественно значимых инициатив в этом направлении.