Fərmanın icrası çərçivəsində daha bir dövlət qurumu – Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan İnnovasiyalar Mərkəzi informasiya sistemləri və ehtiyatlarını “Hökumət buludu”na köçürüb.
İnnovasiyalar Mərkəzinin əsas rəqəmsal resursları AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC-yə məxsus Bakı Data Mərkəzinə qismən yerləşdirilib. “AzInTelecom” tərəfindən İnnovasiyalar Mərkəzinə “Virtual server – IaaS” (İnfrastructure-as-a-Service) və “Rezervlənmə – BaaS” (Backup-as-a-Service) “bulud” xidmətlərinin göstərilməsi təmin edilib. Bununla qurum kritik sistemlərin yüksək əlçatanlığına nail olub.
Qeyd edək ki, “Hökumət buludu” layihəsi çərçivəsində dövlət qurumlarının İT sistemlərinin “AzInTelecom”a məxsus Bakı əsas və Yevlax ehtiyat data mərkəzlərinə tam və ya qismən miqrasiyası həyata keçirilir. Miqrasiya nəticəsində qurumların cari İT xərcləri azalır, informasiya sistemlərinin məhsuldarlığı artır. Beləliklə, təkmilləşdirilmiş informasiya təhlükəsizliyinə, dayanıqlı İT infrastrukturuna, keyfiyyətli servis təminatı və 24/7 monitorinq xidmətinə nail olunur.

В рамках реализации данного Указа осуществлён переход информационных систем и ресурсов Инновационного центра, действующего при Государственном агентстве по обслуживанию граждан и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики в «Правительственное облако».
Основные цифровые ресурсы Инновационного центра были частично размещены в Бакинском дата-центре ООО «AzInTelecom» - одной из компаний AZCON Холдинга. Со стороны ООО «AzInTelecom» Инновационному центру были предоставлены услуги виртуального сервера (IaaS — Infrastructure-as-a-Service) и резервного копирования (BaaS — Backup-as-a-Service). Данные решения реализованы на базе современной облачной инфраструктуры. Таким образом, Инновационный центр обеспечил высокую доступность своих критически важных систем.
Необходимо отметить, что в рамках проекта «Правительственное облако» осуществляется полная или частичная миграция ИТ-систем государственных учреждений в Бакинский основной и Евлахский резервный дата-центры AzInTelecom. Это не только позволяет снизить текущие затраты государственных структур на информационные технологии, но и способствует значительному повышению производительности их цифровых систем.