https://innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_e7d4632edadb98fbf64a02359_o.jpg
Cari ilin döyüş hazırlığı planına əsasən Xüsusi Təyinatlı Qüvvələrin hərbi hissələri ilə cənub bölgəsində keçirilən təlimdə gecə və məhdudgörmə şəraitində müxtəlif xüsusi tapşırıqlar icra edilib.
Təlimin ssenarisinə uyğun olaraq xüsusi təyinatlılar kəşfiyyat məlumatları əsasında şərti düşmənin dərinliyinə sızaraq pusqu, basqın, təxribat təlim döyüş tapşırıqları yerinə yetiriblər.
Xüsusi təyinatlılar tərəfindən aşkar edilmiş sığınacaqlarda və şərti cəbhənin digər istiqamətlərində bilavasitə təmas vəziyyətində düşmən texnikası və canlı qüvvəsinin məhv edilməsi tapşırıqları yerinə yetirilib.
Düşmən arxasında qarşılaşa biləcək maneə sistemlərinin kiçik bölmələr halında dəf edilməsi, yaşayış məntəqələrində döyüşün aparılması və ələ keçirilməsi fəaliyyətləri icra edilib.
Qeyd edək ki, Vətən müharibəsində qazanılan döyüş təcrübəsi nəzərə alınmaqla gecə və gündüz keçirilən təlimlərdə əsas məqsəd xüsusi təyinatlıların peşəkarlıq səviyyəsinin daha da artırılması və praktiki vərdişlərinin təkmilləşdirilməsidir.

https://innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_e7d4632edadb98fbf64a02359_o.jpg
In the course of the exercises conducted with the involvement of the Special Forces military units in the southern region according to the combat training plan for the current year, various special tasks were fulfilled at nighttime and in conditions of limited visibility.
In accordance with the scenario of the exercises, based on intelligence data the Special Forces advanced into the depths of an imaginary enemy and accomplished training-combat tasks on ambushes, assaults, and sabotage.
Tasks on destroying enemy equipment and manpower in shelters detected by the Special Forces and in other directions of the imaginary front in conditions of direct contact were fulfilled.
Activities on overcoming possible obstacle systems in the enemy's rear by small units, as well as conducting combat in human settlements and their capturing were carried out.
It should be noted that the main objectives of the exercises, held in the daylight hours and at nighttime with consideration of the combat experience gained during the Patriotic War, are to further increase the level of professionalism and improve the practical skills of the Special Forces.