Nəqliyyat sahəsində 2024-cü ildə görülmüş işlər və 2025-ci ildə reallaşdırılacaq layihələrə həsr olunan mətbuat konfransı keçirilib
... mumilikdə ölkə ərazisi ilə tranzit yükdaşımaların həcmi 10,5% artaraq 14,8 mln tona çatıb, o cümlədən dəmiryolu ilə tranzitdə 7,3 mln ton artım qeydə alınıb. Heydər Əliyev Aero
u üzrə artım 31% olub. Ötən il metropoliten üzrə sərnişindaşıma 5% artaraq 230 mln nəfərə, dəmiryolu ilə sərnişindaşıma isə 8 ...
ABB biznes proseslərində “SİMA İmza”nın geniş tətbiqinə başladı
... ərdi sahibkarlar və hüquqi şəxslər ABB-nin “İnternet bankçılıq” (cb.abb-bank.az) xidmətində yeni müştəri kimi “SİMA İmza” ilə qeydiyyatdan keçə bilərlər.
ala daxil olduqdan sonra aşağıdakı biznes proseslərini banka getmədən, tam rəqəmsal şəkildə həyata keçirmək mümkündür: - Bank ...
yashat.gov.az portalı və 8110 Çağrı Mərkəzinin fəaliyyətə başlamasından 4 il ötür
... 8 yanvar 2021-ci il tarixində "YAŞAT" Fondunun yashat.gov.az
alı istifadəyə verilib. Həmin tarixdə, həmçinin Fondun 8110 Çağrı Mərkəzi fəaliyyətə başlayıb. Bu günə qədər Çağrı Mərkəzinə 242 mindən çox vətəndaş zəngi daxil olub, şəhidlərimizin ailə üzvlərinin və yaralıların ümumilikdə 66 ...
"Azərbaycan Dəmir Yolları"ndan biznes və sahibkarlar üçün - MÜHÜM YENİLİK
... «Azərbaycan Dəmir Yolları» ilk dəfə olaraq elektron imza ilə rəsmiləşdirilmiş qaimə əsasında yük daşımağa başlayıb. innews.media biznes və maliyyə xəbərləri
alı ölkənin dəmiryol operatoruna istinadən xəbər verir ki, ilk dəfə bu üsulla rəsmiləşdirilmiş yüklər Bakı Yük stansiyasından Səng ...
Ədliyyə naziri Astara rayonunda vətəndaşları qəbul edəcək
... 10-10-01 (daxili nömrə: 2104) nömrəli telefonu və contact@justice.gov.az e-poçt ünvanı vasitəsilə qəbula yazıla bilərlər. Həmçinin vətəndaşların Nazirliyin elektron xidmətlər
... dollara yüksəldikdən sonra 0,17 faiz artımla 101 902 dollardan ticarət olunur. CryptosRus-un qurucusu George Tung, artımı Wall Street-in ilin sonunda mənfəət götürməsi, vergilər və
fellərin yenidən balanslaşdırılmasından sonra bazarda artan həvəslə əlaqələndirdi. O, bu ayın sonunda and içəcək prezident Trump- ...
"AGRO-VEST RETAIL" işçi axtarır - MAAŞ 2000 AZN
... və problem həll etmə bacarığı; Cins: Bəy namizəd. Vəzifə öhdəlikləri: Vəzifə tələblərinin hazırlaması və müxtəlif platformalarda yerləşdirməsi. İşədüzəlmə
alları, sosial media, peşəkar şəbəkələr (məs. LinkedIn) və işçi tövsiyələri ilə potensial namizədlərin müəyyənləşdirməsi v ...
BDU-nun şöbə müdiri “Azedu.az” portalının “İlin ən yaxşı universitet sözçüsü" müsabiqəsinin qalibi olub
... “Azedu.az” təhsil
alı 11 dekabr 2024-cü il tarixindən keçirilən “İlin ən yaxşı universitet sözçüsü” səsverməsinin qaliblərini açıqlayıb. Səsvermə müxtəlif universitetlərin mətbuat və ictimaiyyətlə əlaqələr sahəsində fəaliyyət göstərən sözçülərinin 2024-cü il ərzində əmək ...
"Qərbi azərbaycanlılar Ermənistanda qalsaydılar, ermənilər Azərbaycana qarşı işğalçılıq siyasətini gerçəkləşdirə bilməzdilər"
... axımdan artıma meyilli idi. Ermənistan SSRİ demoqrafik artım hesabatlarına belə baxdıqda 1988-ci ilə qədər artımın olduğu görünür. 1988-ci ildən, yəni Qərbi azərbaycanlıların de
asiyasından sonra bu artım kəskin azaldı. SSRİ dağıldıqdan sonra müstəqil olan Ermənistan əhalisi 4 milyona, Azərbaycan əhalisi i ...
ADY 2024-cü ildə sərnişindaşıma xidmətində rekord və yeniliklərə imza atdı
... rəkət edən sərnişin qatarlarına minik zamanı həm də elektron şəxsiyyət vəsiqəsinin göstərilməsinə imkan yaradılması olub. Belə ki, hər bir vətəndaşın “My.gov.az”
alından qeydiyyatdan keçməklə şəxsiyyətini təsdiq edən məlumatları QR kod şəklində əldə edərək səfər öncəsi qeydiyyatdan ke ...
Mərkəzi Bank banklarla bağlı mühüm qərar qəbul etdi
... ətliliyi və maliyyə dayanıqlılığı göstəriciləri də buferin tətbiqini şərtləndirən amillər sırasındadır. 2024-cü ilin noyabr ayının sonuna olan məlumatlara əsasən kredit
felinin illik artımı 19.6% təşkil etmişdir ki, bu da nominal qeyri-neft-qaz ÜDM-in artımını 2 dəfəyədək üstələyir. Fəaliyyətdə ...
"Həmrəylik kuboku"nun qalibləri bilindi
... S
s.az saytının təşkilatçılığı, Etopaz-ın baş sponsorluğu və "Şah klub"un dəstəyilə media nümayəndələri arasında şahmat üzrə birinci "Həmrəylik kuboku" baş tutub. 31 dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni İl münasibətilə onlayn formatda təşkil olunmuş turnir ...

... As a result of the collaboration between the Innovation and Digital Development Agency (IDDA) and Azerigaz Production Union, citizens can now track gas supply inspection re
s through the MyGov platform. The new integration allows citizens to access the results of inspections conducted in their properties in a digital format. How to Access the ...
In partnership with the Asian Development Bank, ADY has initiated a strategic decarbonization project
... A decarbonization project has been presented within the framework of the partnership between Azerbaijan Railways CJSC (ADY) and the Asian Development Bank (ADB). Sup
ed by the Asian Development Bank, the project aims to reinforce Azerbaijan’s national climate commitments and accelerate the transition of the country’s railway system t ...
SOFAZ Leadership Conducts Meetings with International Partners and Reviews Regional Investment Prospects in Abu Dhabi
... sit to Abu Dhabi, United Arab Emirates. During the visit, the delegation held meetings with senior representatives of leading international institutions and major private sector partners to discuss op
unities for mutual cooperation and investment. As part of the visit, the SOFAZ delegation met with Rolly van Rappard, Co-Founder and Chairman o ...
UNEC Hosts the 4th International Eurasian Conference on Human-Computer Interaction
... the education process. Morality and ethics must remain among the core objectives of education.” Professor Muradov concluded by stressing that such international events provide significant op
unities for networking and collaboration and wished success to the conference participants. The Director-General of the Institute of Control Sy ...
Azerbaijan Innovation Center Opens in Ganja
... State Agrarian University (ASAU), the Azerbaijan Innovation Center has begun operating at ASAU. The main goal of the center is to bring together innovators from Ganja and the surrounding regions, sup
startup development, facilitate startups’ access to markets and funding mechanisms, provide mentorship in the field of innovation, and cont ...
AccessBank expands its regional network: new branch in Imishli
... c cards, money transfers, and currency exchange operations. The opening of the new branch marks the next phase of AccessBank’s strategy aimed at boosting economic activity in the regions, sup
ing entrepreneurship, and making financial services even more accessible. Corporation, and other international organizations and investment fun ...
State Maritime and Port Agency approves new Sea service record form
... The State Maritime and
Agency (SMPA) has taken another step toward organizing the seafarer certification process in a more transparent, efficient, and internationally compliant manner. As is known, certificates (diplomas) are issued to candidates who meet the requirements of the International Convention on Standards of Training, Certificati ...
Meeting held with Deputy Prime Minister of Tatarstan
... . During the meeting, the sides emphasized the strengthening of economic and trade cooperation with Tatarstan, the enhancement of partnership relations between business communities, and the wide op
unities available for organizing joint production. They discussed prospects for developing cooperation in trade, industry, energy, logistics, educ ...
Energy Minister attended the ceremony of launching a joint project of SOCAR and Uzbekneftegaz in Tashkent
... ;s joining the Consultative Meeting of the Heads of State of Central Asia as a full-fledged participant, as well as the processes related to the opening of the Zangezur Corridor which increases the im
ance of the Middle Corridor have opened a new chapter in the development of our relations. It was noted that the energy partnership occupies a spe ...
SOCAR and UCC Holding Sign Memorandum of Understanding on Fuel Supply to Damascus International Airport
... SOCAR and UCC Holding signed a Memorandum of Understanding on fuel supply to Damascus International Air
. According to the document, the parties plan to establish a joint venture that will supply aviation fuel to Damascus International Air
and provide the necessary infrastructure. In this joint venture, SOCAR will be responsible for provi ...
Opening Ceremony of “Ustyurt” Operating Company Office Took Place in Tashkent
... her Bakhodirjon Sidikov, Chairman of the Management Board of Uzbekneftegaz JSC; Arzu Javadova, Vice President of SOCAR; members of the project teams; and representatives of state institutions that sup
ed the project. Speakers noted that the Ustyurt Operating Company will play a key role in advancing geological exploration potential, applying ...
Azerbaijan Tops Central Asia with “Greatest Global Progress” Award
... The “Greatest Global Progress” award was presented to the Innovation and Digital Development Agency (IDDA), Azerbaijan’s innovation policy operator. According to the StartupBlink re
, IDDA’s activities have significantly advanced the country’s innovation infrastructure and startup policies. In addition, the re