https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_3fac7e3099f9ee1fe0dc6c957_o.jpg
6 mart 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsinin Tibbi Xidmət İdarəsinin Elmi-Təcrübi və Tədris Mərkəzinin, Mərkəzi Gömrük Hospitalının, “Azərbaycan Qastroenteroloqlar və Hepatoloqlar” İctimai Birliyinin, “Azərbaycan İnfeksion Xəstəlikləri və Kliniki Mikrobiologiya Cəmiyyəti”-nin və Materia Medica şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə “İnfeksion və qeyri-infeksion hepatitlərin müalicə və diaqnostikasına müasir yanaşma” mövzusunda Beynəlxalq Elmi Konfrans həyata keçiriləcək.
Konfransda “İnfeksion hepatitlərin müalicə və diaqnostikasına müasir yanaşma” və “Qeyri-infeksion hepatitlərin müalicə və diaqnostikasına müasir yanaşma” başlıqlı 2 paneldə müvafiq sahənin yüksəkixtisaslı mütəxəssisləri tərəfindən ümumilikdə 8 məruzə təqdim olunacaq, eyni zamanda dinləyicilərin sualları cavablandırılacaq və panel müzakirələr təşkil olunacaq.
Hərkəs üçün əlçatanlığı təmin etmək məqsədilə Konfrans hibrid formatda həyata keçiriləcək. Belə ki, Konfrans 14:00-dan 18:00-dək əyani şəkildə Mərkəzi Gömrük Hospitalının akt zalında, distant olaraq isə ZOOM platformasında həyata keçiriləcək. Proqrama uyğun olaraq konfrans ümumi cərrah, terapevt, qastroenteroloq, toksikoloq, infeksionist və laborant ixtisasına malik həkimlər və rezidentlər üçün nəzərdə tutulmuşdur.

https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_3fac7e3099f9ee1fe0dc6c957_o.jpg
6 марта 2023 года будет проведена научная конференция на тему «Современный подход к лечению и диагностике инфекционных и неинфекционных гепатитов», организованная совместно Научно-Практическим и Учебным Центром Управления Медицинской Службы Государственного Таможенного Комитета Азербайджанской Республики, Центральным Таможенным Госпиталем, «Азербайджанским Общественным Объединением Гастроэнтерологов и Гепатологов», «Азербайджанским Обществом Инфекционных Заболеваний и Клинической Микробиологии» и компанией «Materia Medica».
На 2-х панелях конференции – «Современный подход к лечению и диагностике инфекционных гепатитов» и «Современный подход к лечению и диагностике неинфекционных гепатитов» – высококвалифицированными специалистами соответствующей области будут представлены 8 докладов, также будут даны ответы на вопросы аудитории и организованы панельные дискуссии.
В целях обеспечения доступности конференция пройдет в гибридном формате: с 14:00 до 18:00 очно в актовом зале Центрального Таможенного Госпиталя, а также дистанционно на платформе ZOOM. Согласно программе, конгресс предназначен для врачей и резидентов по специальности: общий хирург, терапевт, гастроэнтеролог, токсиколог, инфекционист и лаборант.