https://innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_29a429a46ae35c7a7f4137e50_o.jpg
Yelo Bank ekoloji sosial təşəbbüslərdə fəal iştirakını davam etdirir. Bank bu dəfə ağacəkmə aksiyasına qatılıb. Müşfiqabad qəsəbəsində keçirilən aksiyada Yelo əməkdaşlarının da iştirakı ilə müxtəlif ağaclar əkilib. Tədbirə qatılmaqda Bankın əsas məqsədi ağac əkilməsini təşviq edərək təbiətin qorunmasına, eləcə də sağlam ekoloji mühitin yaradılmasına töhfə verməkdir.
Qeyd edək ki, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü il dönümünə həsr olunan aksiya Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Azərbaycan Banklar Assosiasiyası, Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası, Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyası, Azərbaycan Fond Bazarı İştirakçıları Assosiasiyası və Azərbaycan Fintex Assosiasiyası arasında imzalanmış 13 mart 2023-cü il tarixli “Anlaşma Memorandumu" əsasında təşkil olunub. Memoranduma əsasən, 2023-cü ildən başlayaraq 10 il ərzində hər il 100 000 ağac olmaqla, ümumilikdə bir milyon ağacın əkilməsi planlaşdırılır. Bu missiyada Yelo Bank da öz təşəbbüskar dəstəyini əsirgəməyəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_29a429a46ae35c7a7f4137e50_o.jpg
Yelo Bank продолжает активно участвовать в экологических и социальных мероприятиях. На этот раз Банк принял участие в акции по посадке деревьев, посвященной 100-летию со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева. В поселке Мушфигабад сотрудниками Yelo были посажены различные деревья. Основная цель участия Банка в данном мероприятии – внести свой вклад в защиту природы и создание здоровой экологической среды путем пропаганды посадки деревьев.
Следует отметить, что акция была организована на основе «Меморандума о взаимопонимании» от 13 марта 2023 года, подписанного между Министерством экологии и природных ресурсов, Центральным банком Азербайджанской Республики (ЦБА), Ассоциацией банков Азербайджана (АБА), Ассоциацией страховщиков Азербайджана (АСА), Ассоциацией микрофинансов Азербайджана (АМА), Ассоциацией участников фондового рынка Азербайджана (АУФРА) и Азербайджанской Ассоциацией Финтеха (ААФ). Согласно меморандуму, начиная с 2023 года, всего за 10 лет планируется посадить один миллион деревьев, с расчетом по 100 тысяч деревьев в год. Yelo Bank примет активное участие в поддержке данной миссии.