https://innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_02e3a7815d3b6bb8df1f8a7af_o.jpg
ADA Universitetinin İnkişaf və Diplomatiya İnstitutu, ADA Universiteti Fondu (Azəbaycan), Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR), bp Azərbaycan, KOLİN Azərbaycan və TotalEnergies şirkətlərinin dəstəyi ilə 3-14 iyul tarixlərində 17-ci Bakı Yay Enerji Məktəbi layihəsini həyata keçirəcəkdir.
Enerji və ətraf mühit məsələlərini təhlil etmək üçün dünyanın tanınmış alim, mütəxəssis və siyasətçiləri bu iki həftəlik, ingilis dilli sertifikat proqramında bir araya gələrək, enerji diplomatiyası, hüququ və iqtisadiyyatı, neft qaz sənayesində idarəçilik, dayanıqlı inkişaf mövzularında milli, regional və qlobal perspektivə dair məsələləri ətraflı şəkildə öyrənmə imkanı əldə edirlər.
Hər il yay məktəbinə təqribən 15 ölkədən müəllim heyəti və 40 iştirakçı cəlb olunur. İlk dəfə olaraq, bu il Bakı Yay Enerji Məktəbinin ikinci hissəsi Aktau, Qazaxıstanda baş tutacaqdır. İştirakçılar Bakı Portundan Aktauya gəmi-bərəsi ilə səyahət edəcək və enerji məsələləri ilə bağlı Qazaxıstan perspektivi ilə də yaxından tanış olacaqlar.
Qoşulmaq və daha ətraflı məlumat üçün bu linkdən keçid edə bilərsiniz - https://idd.az/en/announcement/447

https://innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_02e3a7815d3b6bb8df1f8a7af_o.jpg
The Institute for Development and Diplomacy Institute of ADA University, in partnership with the ADA University Foundation (Azerbaijan), the State Oil Company of the Republic of Azerbaijan (SOCAR), BP Azerbaijan, KOLİN Azerbaijan, and TotalEnergies, is organizing the 17th Baku Summer Energy School on July 3–14, 2023.
This two-week certificate program brings together renowned professors, experts, and politicians from around the world to examine energy and environmental issues such as energy diplomacy, law, and economics; management in the oil and gas industry; sustainable development; and national, regional, and global perspectives.
Each year, about 40 participants and dozens of speakers from approximately 15 countries join the summer school. For the first time this year, the second part of the Baku Summer Energy School will take place in Aktau, Kazakhstan. Participants will travel by ferry from Baku Port to Aktau and get to know Kazakhstan's perspective on energy issues.