https://innews.az/uploads/news/2022-04/_innews_e5da804907c98f263a5b61204_o.jpg
17 aprel 2022-ci il tarixində Qarabağ Dirçəliş Fonduna “İmprotex” şirkətlər qrupu tərəfindən ianə edilən texnikalar Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinə təhvil verilib.
Qarabağ Dirçəliş Fondunun donoru olan “İmprotex” şirkətlər qrupu tərəfindən bir ədəd 10 tonluq mobil yanacaqdoldurma çəni və yanacaqdoldurma məntəqələrinin daşınması üçün bir ədəd “Hattat” markalı traktor Fondun İdarə Heyətinin sədri Rəhman Hacıyev və şirkətin vitse-prezidenti Vüqar Ələkbərov tərəfindən Şuşada aparılan bərpa-quruculuq və abadlıq işlərinə töhfə vermək məqsədilə Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin İdarə Heyətinin sədri Məftun Abbasova təhvil verilib.
Xatırladaq ki, bir müddət öncə “İmprotex” şirkətlər qrupu tərəfindən Fonda ianə edilən bir ədəd “JAC N120” şassisi üzərində quraşdırılan “Platepower 10” üst qurğulu tullantı daşıma avtotexnikası və bir ədəd həmin şirkətin istehsalı olan 5 tonluq mobil yanacaqdoldurma məntəqəsi Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinə təhvil verilib.
Qarabağ Dirçəliş Fondu bu gözəl təşəbbüs üçün “İmprotex” şirkətlər qrupunun rəhbərliyinə və bütün heyətinə təşəkkür edir və hər kəsi işğaldan azad edilən ərazilərdə aparılan bərpa və yenidənqurma işlərinin təşkili və sosial-iqtisadi rifahın yaxşılaşdırılması məsələsinə dəstək olmağa dəvət edir.
Qeyd olunmalıdır ki, işğaldan azad edilən ərazilərdə bərpa və yenidənqurma prosesinə dəstək verilməsi üçün donorların cəlb edilməsi və ianəçilik mədəniyyətinin təşviqi Fondun fəaliyətinin əsas istiqamətlərindəndir. Fond yarandığı gündən etibarən, bir çox şirkətlər birlik nümayiş etdirərək Qarabağda aparılan bərpa və quruculuq işlərinə dəstək göstərmək məqsədilə QDF-ə ianə edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-04/_innews_e5da804907c98f263a5b61204_o.jpg
17 апреля 2022 года состоялась церемония передачи Шушинскому заповеднику техники, пожертвованной Фонду Возрождения Карабаха Группой компаний Improtex.
Стремясь внести свой вклад в ремонтно-восстановительные работы и работы по благоустройству в городе Шуша, председатель Правления Фонда Рахман Гаджиев и вице-президент Группы Вугар Алекперов от имени Группы компаний Improtex, являющейся донором Фонда Возрождения Карабаха, передали председателю Правления Управления государственного заповедника города Шуша Мафтуну Аббасову 10-тонную цистерну для топлива и трактор Hattat для перевозки мобильной АЗС.
Напомним, что некоторое время назад Группа компаний Improtex пожертвовала Фонду автотехнику для перевозки мусора PLATEPOWER 10 на базе грузовиков JAC N120 и 5-тонную мобильную заправочную станцию собственного производства, которые также были переданы Управлению государственного заповедника города Шуша.
Фонд Возрождения Карабаха благодарит руководство и сотрудников Группы компаний Improtex за эту замечательную инициативу и приглашает всех поддержать ремонтно-восстановительные работы и мероприятия по улучшению социально-экономической ситуации на освобожденных территориях.
Следует отметить, что привлечение доноров и продвижение культуры донорства для поддержки процесса возрождения освобожденных территорий является одним из основных направлений деятельности Фонда. С момента создания Фонда многие компании совершили пожертвования в Фонд Возрождения Карабаха, поддержав тем самым ремонтно-восстановительные работы, проводимые в Карабахе.