https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_e652334c2ec8e476d75ec90fd_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetində (BDU) Yasamal Rayon İcra Hakimiyyəti, Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Yasamal rayon təşkilatı və rayon Gənclər və İdman İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş Yasamal rayonunda yerləşən ali və orta ixtisas təhsil müəssisələri arasında idman turnirinin bağlanış mərasimi keçirilib.
Bağlanış mərasimində Yasamal Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Elşad Həsənov, BDU-nun Sosial məsələlər, tələbələrlə iş və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru Əliş Ağamirzəyev, Azərbaycan Texniki Universitetinin rektoru Vilayət Vəliyev, Milli Məclisin deputatı Səbinə Xasayeva, YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Bəxtiyar Nəbiyev, rayon Gənclər və İdman İdarəsinin rəisi İlham Səfərov və digər rəsmilər iştirak ediblər.
Rəsmi hissədən əvvəl futbol turniri üzrə iki finalçı komanda arasında qarşılaşma keçirilib. Daha sonra 7 idman növü üzrə komandaların mükafatlandırma mərasimi başlayıb.
Qeyd edək ki, BDU-nun komandaları şahmat, dama və voleybol (qızlar arasında) idman növləri üzrə birinci yerə, basketbol üzrə ikinci yerə, stolüstü tennis və voleybol (oğlanlar arasında) idman növləri üzrə üçüncü yerə layiq görülüblər. Qalib komandalar müxtəlif kubok və medallarla təltif olunublar.

https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_e652334c2ec8e476d75ec90fd_o.jpg
В Бакинском государственном университете (БГУ) прошла церемония закрытия спортивного турнира между вузами и средними учебными заведениями, расположенными в Ясамальском районе. Турнир, посвященный 100-летию общенационального лидера Гейдара Алиева, проводился Исполнительной властью Ясамальского района, Ясамальской районной организацией Партии «Ени Азербайджан» и Управлением молодежи и спорта района.
На церемонии закрытия приняли участие глава Исполнительной власти Ясамальского района Эльшад Гасанов, проректор по социальным вопросам, работе со студентами и связям с общественностью БГУ Алиш Агамирзоев, ректор Азербайджанского технического университета Вилаят Велиев, депутат Милли Меджлиса Сабина Хасаева, председатель Ясамальской районной организации ПЕА Бахтияр Набиев, начальник Управления молодежи и спорта района Ильхам Сафаров и другие официальные лица.
Перед официальной частью состоялся матч между двумя командами-финалистами футбольного турнира. После этого началась церемония награждения команд по 7 видам спорта.
Отметим, что команды БГУ заняли первое место по шахматам, шашкам и волейболу (среди девушек), второе место по баскетболу, третье место по настольному теннису и волейболу (среди юношей).