https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_d75fab55c1212e2234c5fc5f7_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) tələbələrdən ibarət futzal üzrə yığma komandası Elm və Təhsil Nazirliyi və Tələbə Futbol Federasiyasının təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş ali təhsil müəssisələri arasında keçirilən futzal turnirində lll yer uğrunda qarşılaşmada Gəncə Dövlət Universitetinin komandasına qalib gəlib.
Qeyd edək ki, 2022-ci ilin sonunda Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasının təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş 33 ali təhsil müəssisəsi arasında keçirilən futzal turnirində BDU komandası bütün rəqiblərini üstələyərək turnirin qalibi olmuşdu.

https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_d75fab55c1212e2234c5fc5f7_o.jpg
В матче за 3-е место в турнире по футзалу команда студентов Бакинского государственного университета (БГУ) одержала победу над командой Гянджинского государственного университета.
Турнир был организован Министерством науки и образования и Федерацией студенческого футбола среди высших учебных заведений и посвящен 100-летию общенационального лидера Гейдара Алиева.
Напомним, что в конце 2022 года команда БГУ выиграла турнир по футзалу между 33 высшими учебными заведениями, организованный Конфедерацией профсоюзов Азербайджана.