https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_f2bc7bde631e5f44560ec4aa9_o.jpg
Müdafiə Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Tovuz döyüşlərinin üçüncü ildönümü ərəfəsində media nümayəndələri üçün əməliyyatların həyata keçirildiyi ərazilərdə media-tur təşkil olunub.
Media nümayəndələri Tovuz döyüşlərinin iştirakçısı olan, eləcə də bu ərazilərdə dislokasiya olunan hərbi hissədə xidmət edən hərbi qulluqçulardan müsahibələr götürüb və çəkilişlər aparıblar.
Hərbi qulluqçular 2020-ci ilin iyul ayının 12-dən 17-dək dövlət sərhədinin Tovuz rayonu istiqamətində atəşkəs rejiminin kobud şəkildə pozulması nəticəsində gedən döyüş əməliyyatlarından xatirələrini bölüşüblər.
Media-tur çərçivəsində media nümayəndələri şəxsi heyətin xidməti və döyüş fəaliyyətinin təşkili, eləcə də məişət şəraitinin təmin edilməsi məqsədilə hərbi hissədə yaradılan şəraitlə də yaxından tanış olublar.
Yaradılan şəraitdən məmnunluqlarını ifadə edən hərbi qulluqçular Vətənə xidmət etməkdən qürur duyduqlarını bildiriblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_f2bc7bde631e5f44560ec4aa9_o.jpg
On the eve of the 3rd anniversary of the Tovuz battles, the Ministry of Defense organized a media tour for media representatives to the territory where the operations were conducted.
Media representatives filmed and interviewed the Tovuz battles participants, as well as servicemen serving in the military unit deployed in this area.
The servicemen shared their memories about the combat operations conducted on July 12-17, 2020 in the direction of the Tovuz region of the state border as a result of a gross violation of the ceasefire.
Within the framework of the media tour, media representatives got acquainted with conditions created in the military unit to organize the service and combat activities of military personnel, as well as provide living conditions.
The servicemen expressed satisfaction with the created conditions and pride in serving the Motherland.