https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_f2bc7bde631e5f44560ec4aa9_o.jpg
Müdafiə Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Tovuz döyüşlərinin üçüncü ildönümü ərəfəsində media nümayəndələri üçün əməliyyatların həyata keçirildiyi ərazilərdə media-tur təşkil olunub.
Media nümayəndələri Tovuz döyüşlərinin iştirakçısı olan, eləcə də bu ərazilərdə dislokasiya olunan hərbi hissədə xidmət edən hərbi qulluqçulardan müsahibələr götürüb və çəkilişlər aparıblar.
Hərbi qulluqçular 2020-ci ilin iyul ayının 12-dən 17-dək dövlət sərhədinin Tovuz rayonu istiqamətində atəşkəs rejiminin kobud şəkildə pozulması nəticəsində gedən döyüş əməliyyatlarından xatirələrini bölüşüblər.
Media-tur çərçivəsində media nümayəndələri şəxsi heyətin xidməti və döyüş fəaliyyətinin təşkili, eləcə də məişət şəraitinin təmin edilməsi məqsədilə hərbi hissədə yaradılan şəraitlə də yaxından tanış olublar.
Yaradılan şəraitdən məmnunluqlarını ifadə edən hərbi qulluqçular Vətənə xidmət etməkdən qürur duyduqlarını bildiriblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_f2bc7bde631e5f44560ec4aa9_o.jpg
Накануне третьей годовщины Товузских боёв, Министерство обороны организовало медиа-тур для журналистов по территориям, где проводились операции.
Представители медиа провели съемки и взяли интервью у военнослужащих-участников Товузских боёв, и несущих службу в воинской части, дислоцированной на этой территории.
Военнослужащие поделились воспоминаниями о боевых операциях, проведённых с 12 по 17 июля 2020 года вследствие грубого нарушения режима прекращения огня в направлении Товузского района на государственной границе.
В рамках медиа-тура журналисты также ознакомились с условиями, созданными в воинской части с целью организации служебно-боевой деятельности личного состава и обеспечения военнослужащих надлежащими бытовыми условиями.