https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_5ed96acbcd783708d631491f3_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Baş Prokuroru Kamran Əliyev Naxçıvan Muxtar Respublikasında səfər çərçivəsində Əlahiddə Ümumqoşun Ordunun Sədərək rayonunda yerləşən hərbi hissəsində olub, hərbi qulluqçularla görüşüb.
Hərbi qulluqçularla söhbət zamanı Baş Prokuror Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin müdrik rəhbərliyi ilə müstəqil Azərbaycanın bütün sahələrdə durmadan inkişaf etdiyini, günbəgün daha da qüdrətləndiyini bildirib və bunun parlaq nümunəsi kimi 44 günlük Vətən müharibəsində Ali Baş Komandanın Müzəffər sərkərdəliyi altında xalqın və dövlətin sarsılmaz birliyi nəticəsində rəşadətli Ordumuzun torpaqlarımızı düşmən işğalından azad etdiyini vurğulayıb.
Baş Prokuror K.Əliyev şəxsi heyətin xidmətinin təşkili və məişət şəraiti ilə maraqlanıb, müşahidə məntəqəsində mövqelərimizin vəziyyəti, mövcud topoqrafik və taktiki şəraitlə tanış olub.
Görüş zamanı hərbi qulluqçulara hədiyyələr təqdim edilib. Əsgərlər hərbi hissədə yaradılan müasir maddi-texniki təminata və təchizata görə dövlətimizə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_5ed96acbcd783708d631491f3_o.jpg
As part of the visit to the Nakhchivan Autonomous Republic, the Prosecutor General of the Republic of Azerbaijan, Kamran Aliyev visited the Combined Arms Army’s military unit stationed in the Sadarak region and met with military personnel.
During the conversation with servicemen, the Prosecutor General emphasized that under the wise leadership of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, independent Azerbaijan is constantly developing in all areas and becoming stronger day by day. As a bright example of this, the Prosecutor General mentioned the liberation of our territories by the brave Azerbaijan Army as a result of the unshakable unity of the people and the state built during the 44-day Patriotic War under the leadership of the Victorious Supreme Commander-in-Chief.
The Prosecutor General K. Aliyev inquired about the organization of the military personnel’s service and living conditions, got acquainted with the state of the positions at the observation post, as well as the current topographical and tactical conditions.
During the meeting, gifts were presented to servicemen. The soldiers expressed their gratitude to the state for the modern logistics in the military unit.