https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_5ed96acbcd783708d631491f3_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Baş Prokuroru Kamran Əliyev Naxçıvan Muxtar Respublikasında səfər çərçivəsində Əlahiddə Ümumqoşun Ordunun Sədərək rayonunda yerləşən hərbi hissəsində olub, hərbi qulluqçularla görüşüb.
Hərbi qulluqçularla söhbət zamanı Baş Prokuror Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin müdrik rəhbərliyi ilə müstəqil Azərbaycanın bütün sahələrdə durmadan inkişaf etdiyini, günbəgün daha da qüdrətləndiyini bildirib və bunun parlaq nümunəsi kimi 44 günlük Vətən müharibəsində Ali Baş Komandanın Müzəffər sərkərdəliyi altında xalqın və dövlətin sarsılmaz birliyi nəticəsində rəşadətli Ordumuzun torpaqlarımızı düşmən işğalından azad etdiyini vurğulayıb.
Baş Prokuror K.Əliyev şəxsi heyətin xidmətinin təşkili və məişət şəraiti ilə maraqlanıb, müşahidə məntəqəsində mövqelərimizin vəziyyəti, mövcud topoqrafik və taktiki şəraitlə tanış olub.
Görüş zamanı hərbi qulluqçulara hədiyyələr təqdim edilib. Əsgərlər hərbi hissədə yaradılan müasir maddi-texniki təminata və təchizata görə dövlətimizə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_5ed96acbcd783708d631491f3_o.jpg
Генеральный прокурор Азербайджанской Республики Кямран Алиев в рамках визита в Нахчыванскую Автономную Республику посетил воинскую часть Отдельной общевойсковой армии, расположенную в Садаракском районе, и встретился с военнослужащими.
В беседе с военнослужащими Генеральный прокурор отметил, что под руководством Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева независимый Азербайджан, становясь все более могущественным, неуклонно развивается во всех сферах. В качестве яркого примера было подчеркнуто, что в результате непоколебимого единства народа и государства под командованием победоносного Верховного Главнокомандующего в 44-дневной Отечественной войне отважная Азербайджанская Армия освободила наши земли от вражеской оккупации.
Генеральный прокурор К.Алиев поинтересовался организацией службы личного состава и бытовыми условиями, ознакомился с состоянием наших позиций на наблюдательном пункте, текущими топографическими и тактическими условиями.
Во время встречи военнослужащим были вручены подарки. Солдаты выразили признательность государству за созданное в воинской части современное материально-техническое обеспечение и оснащение.