https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_30432d87f848d54866d1a2417_o.jpg
Əlahiddə Ümumqoşun Orduda gizir və müddətdən artıq həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçusu kurslarının uğurla başa çatması münasibətilə buraxılış mərasimi keçirilib.
Əvvəlcə xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin, eləcə də Azərbaycanın müstəqilliyi, ərazi bütövlüyü və suverenliyi uğrunda şəhid olanların xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Mərasimdə çıxış edənlər kurslar zamanı keçirilən dərs və məşğələlərin əhəmiyyətindən danışıb və məzunları təbrik ediblər.
Əlahiddə Ümumqoşun Ordu Komandanının müavini general-mayor Məhəmməd Həsənov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Müzəffər Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Vətən Müharibəsindən sonra da ordu quruculuğunun və onun döyüş hazırlığı səviyyəsinin daha da yüksəldilməsi üçün mühüm islahatların aparıldığını diqqətə çatdırıb. Bildirilib ki, ordumuzun peşəkar hərbi qulluqçularla təmin olunması da əsas məsələlərdəndir. Bunun üçün Əlahiddə Ümumqoşun Orduda keçirilən ixtisas hazırlığı kurslarına xüsusi diqqət yetirilir, kursları bitirən gənclərimiz dərs və məşğələlər zamanı qazandıqları təcrübəni, nəzəri və praktiki bilikləri xidmət yerlərində qarşıya qoyulan tapşırıqların icrasında uğurla istifadə edirlər.
Çıxışların ardından məzunlara sertifikat və hədiyyələr təqdim edilib. Kurs birinciləri xatirə lövhələrinə buraxılış emblemlərini vurduqdan sonra tribuna önündən təntənəli keçid olub.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_30432d87f848d54866d1a2417_o.jpg
Combined Arms Army held graduation ceremony on the occasion of the successful completion of the Warrant officers and Long-term active military servicemen Courses.
First, the memory of the National Leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev and Shehids (Martyrs), who sacrificed their lives for the independence and territorial integrity, sovereignty of Azerbaijan, was honored with observing a minute of silence. The National Anthem of the Republic of Azerbaijan was performed.
The speakers emphasized the importance of lessons and training classes and congratulated the graduates.
Deputy Commander of the Combined Arms Army, Major General Mahammad Hasanov pointed out that under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev, important reforms are being carried out to further increase the level of army development and its combat readiness even after the Patriotic War. It was stated that providing the Azerbaijan Army with professional military personnel is one of the main issues. For this, special attention is paid to the special training courses held in the Army, and the youth who have completed the courses successfully use the experience, theoretical and practical knowledge gained during the lessons and training classes.
After the speeches, the graduates were presented with certificates and gifts. The course leader attached the graduation emblem to the symbolic stump, and the graduates solemnly marched in front of the podium.