https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_30432d87f848d54866d1a2417_o.jpg
Əlahiddə Ümumqoşun Orduda gizir və müddətdən artıq həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçusu kurslarının uğurla başa çatması münasibətilə buraxılış mərasimi keçirilib.
Əvvəlcə xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin, eləcə də Azərbaycanın müstəqilliyi, ərazi bütövlüyü və suverenliyi uğrunda şəhid olanların xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Mərasimdə çıxış edənlər kurslar zamanı keçirilən dərs və məşğələlərin əhəmiyyətindən danışıb və məzunları təbrik ediblər.
Əlahiddə Ümumqoşun Ordu Komandanının müavini general-mayor Məhəmməd Həsənov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Müzəffər Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Vətən Müharibəsindən sonra da ordu quruculuğunun və onun döyüş hazırlığı səviyyəsinin daha da yüksəldilməsi üçün mühüm islahatların aparıldığını diqqətə çatdırıb. Bildirilib ki, ordumuzun peşəkar hərbi qulluqçularla təmin olunması da əsas məsələlərdəndir. Bunun üçün Əlahiddə Ümumqoşun Orduda keçirilən ixtisas hazırlığı kurslarına xüsusi diqqət yetirilir, kursları bitirən gənclərimiz dərs və məşğələlər zamanı qazandıqları təcrübəni, nəzəri və praktiki bilikləri xidmət yerlərində qarşıya qoyulan tapşırıqların icrasında uğurla istifadə edirlər.
Çıxışların ardından məzunlara sertifikat və hədiyyələr təqdim edilib. Kurs birinciləri xatirə lövhələrinə buraxılış emblemlərini vurduqdan sonra tribuna önündən təntənəli keçid olub.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_30432d87f848d54866d1a2417_o.jpg
В Отдельной общевойсковой армии состоялась церемония выпуска по случаю успешного завершения курсов гизирей и военнослужащих сверхсрочной действительной военной службы.
Сначала минутой молчания была почтена память Общенационального лидера нашего народа Гейдара Алиева и шехидов, отдавших жизнь во имя независимости, территориальной целостности и суверенитета Азербайджана. Прозвучал Государственный гимн Азербайджанской Республики.
Выступившие на церемонии рассказали о важности занятий и тренировок, проводимых во время курсов, и поздравили выпускников.
Заместитель командующего Отдельной общевойсковой армией генерал-майор Мухаммед Гасанов отметил, что под руководством Президента Азербайджанской Республики, Победоносного Верховного Главнокомандующего Вооруженными силами Ильхама Алиева после Отечественной войны были проведены важные реформы, способствующие дальнейшему повышению уровня армейского строительства и боевой готовности. Было отмечено, что обеспечение нашей Армии профессиональными военнослужащими является одним из основных вопросов. Для этого особое внимание уделяется курсам профессиональной подготовки, проводимым в Отдельной общевойсковой армии, выпускники курсов успешно используют опыт, теоретические и практические знания, обретенные в ходе занятий и тренировок, при выполнении поставленных задач на местах службы.
После выступлений выпускникам были вручены сертификаты и подарки. Отличники курса прикрепили эмблемы выпуска к мемориальной доске, после чего состоялся торжественный проход выпускников перед трибуной.