https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_4e69afe0366bc76c8e36dc33e_o.jpg
Korporativ Sosial Məsuliyyətinə strategiyasına sadiq qalan Yelo Bank həssas əhali qrupuna dəstəyini davam etdirir. Bank ötən həftə Özünüməşğulluq layihəsi çərçivəsində müxtəlif regionlarda aztəminatlı ailələrin şəxsi biznes arzularını gerçəkləşdirdi.
Belə ki, Bank dərziliyə həvəsli, lakin maddi cəhətdən imkanları məhdud olan Ağdam sakini Həsənov Ələddinə kiçik dərzi sexi üçün lazım olan bütün avadanlıqları təqdim etdi. Yelo Bankın dəstək olduğunu növbəti vətəndaş isə Ağcabədidə yaşayan Səməd Orucovdur. O da həmişə avtotəmizləmə xidməti ilə məşğul olmaq istəyib. Bankın dəstəyi ilə o artıq bu xidmət üzrə şəxsi biznesini quracaq. Salyanda yaşayan Dilarə Abdullayeva Bankın dəstək olduğu növbəti sahibkarlardan biridir. Bank, un məmulatları istehsalatı üçün lazım olan bütün avadanlıqları təqdim etməklə Dilarə xanıma da öz şəxsi biznesini qurmağa şərait yaratdı. Beləliklə, ölkədə qadın sahibkarlığının inkişafı istiqamətində Yelo Bank öz töfhəsini verməyə davam edir.
Qeyd edək ki, Yelo Bank cari layihədə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı və Azərbaycan Banklar Assosiasiyası arasında əməkdaşlığa dair imzalanan memoranduma əsasən iştirak edir. Sosial proqramın şərtlərinə uyğun olaraq fərdi sahibkarlıqla məşğul olmaq istəyən və həssas qruplara aid olan vətəndaşlar istehsal və ya xidmət avadanlığı ilə təmənnasız təmin olunur. Məqsəd həmin şəxslərin kiçik ailə bizneslərini qurmaqlarına və yaxud mövcud bizneslərini inkişaf etdirmələrinə dəstək olmaqdır. Yelo Bank cari ilin sonunadək daha bir neçə vətəndaşa dəstək olacaq.
Avtomobil krediti haqqında əlavə sualınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram və ya Whatsapp hesablarımıza yazın.

https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_4e69afe0366bc76c8e36dc33e_o.jpg
Придерживаясь своей стратегии корпоративной социальной ответственности, Yelo Bank продолжает поддерживать уязвимую группу населения. На прошлой неделе Банк осуществил личные бизнес-мечты малообеспеченных семей в рамках проекта «Самозанятость».
И так, банк предоставил Гасанову Аладдину, жителю Агдама, ограниченному в финансовых возможностях, все необходимое оборудование для небольшого швейного цеха. Следующим гражданином, которого поддержал Yelo Bank, является Самед Оруджев, проживающий в Агджабеди. При поддержке банка он запустит свой личный бизнес по услуге мойки и чистке автомобилей. А Диляра Абдуллаева, проживающая в Сальянах, получила от банка все необходимое оборудование для производства выпечки и кондитерских изделий. Таким образом, Yelo Bank продолжает вносить свой вклад в развитие женского предпринимательства в стране.
Отметим, что Yelo Bank участвует в текущем проекте в соответствии с меморандумом о сотрудничестве между Министерством труда и социальной защиты населения, Центральным банком Азербайджанской Республики и Ассоциацией банков Азербайджана. Граждане, желающие заниматься индивидуальным предпринимательством в соответствии с условиями социальной программы и принадлежащие к уязвимым группам, безвозмездно обеспечиваются производственным или сервисным оборудованием. Цель состоит в том, чтобы поддержать этих людей в создании их малого семейного бизнеса или развитии их существующего бизнеса. Yelo Bank будет поддерживать еще несколько граждан до конца текущего года.
Вас интересует автокредит? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите нам через Facebook, Instagram или WhatsАpp.