https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_9d74e7abcae2898b03841db9c_o.jpg
Naxçıvanda keçirilən “Heydər Əliyev – 100” Diaspor Gənclərinin IV Yay Düşərgəsində təşkil edilən növbəti panel media mövzusuna həsr olunub.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin Təbliğat, informasiya və analitik təhlil şöbəsinin müdiri Vəsilə Zeynalovanın moderatorluğu ilə aparılan paneldə Mətbuat Şurasının sədri Rəşad Məcid, Bakı Dövlət Universitetinin Jurnalistika fakültəsinin dekanı Vüqar Zifəroğlu, “Qafqazinfo.az” saytının rəhbəri Elbruz Ərud, ADA Universitetinin müəllimi Şəfəq Mehrəliyeva, Mətbuat Şurasının üzvü Elşad Eyvazlı və “Global Media Group”un media direktoru Həmid Həmidov iştirak ediblər.
Panelistlərlə debat zamanı diaspor gənclərinin fəaliyyət istiqamətləri, xarici ölkələrdəki platformalara çıxış imkanları, Azərbaycanla bağlı həqiqətlərin çatdırılması, diaspor gənclərinin missiyası və sair mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Fikir müxtəlifliyi ilə müşayiət olunan qızğın diskussiyanın gedişində “diaspor gənci xaricdə necə fəaliyyət göstərməlidir, Azərbaycana hansı faydaları verməlidir, yaşadığı ölkəyə necə inteqrasiya olunmalıdır, dilimizi, milli kimliyimizi, mədəniyyətimizi, adət-ənənələrimizi necə qoruyub saxlamalıdır” və başqa suallara aydınlıq gətirilib.
Bu debat İctimai TV ilə Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin ortaq layihəsi olan “Vətən uzaqda deyil” proqramında yayımlanacaq.

https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_9d74e7abcae2898b03841db9c_o.jpg
The next panel discussions organized within the Fourth Summer Camp of Diaspora Youth -"Heydar Aliyev - 100" held in Nakhchivan was dedicated to the topic of "Azerbaijan's foreign policy priorities in the period of independence".
Former Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Azerbaijan to Bosnia and Herzegovina Vilayat Guliyev, Permanent Representative of Azerbaijan to the Council of Europe Fakhraddin Ismayilov and Head of Linguistic Support Department of the Ministry of Foreign Affairs Rizvan Nabiyev participated in the panel discussions moderated by the deputy chairman of the State Committee on Work with Diaspora.
Vilayat Guliyev delivered speech on the topic of "Cultural diplomacy of Heydar Aliyev", while Fakhreddin Ismayilov’s speech was dedicated to the topic "Azerbaijan's membership in the Council of Europe is the political legacy of the great leader Heydar Aliyev". Rizvan Nabiyev shared his views about the “New geopolitical realities in the post-conflict period".
Later, the camp participants addressed many questions related to foreign policy and geopolitics, and learned the attitude of professional diplomats to various issues during the panel discussions.