https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_282270408ec926fd49412730e_o.jpg
"Heydər Əliyev - 100" Diaspor Gənclərinin IV Yay Düşərgəsinin iştirakçıları Ermənistanın Azərbaycana qarşı təcavüzkar siyasəti ilə bağlı məlumatlandırma aksiyası keçiriblər.
Aksiya çərçivəsində Ermənistanın mina xəritələrini və Birinci Qarabağ müharibəsi zamanı itkin düşmüş azərbaycanlılar haqqında informasiyaları Azərbaycana təqdim etməməsinə, 30 il ərzində işğal altında saxladığı Azərbaycan torpaqlarında törətdiyi ekoloji terrora etiraz bildirilib.
Düşərgə iştirakçıları bununla bağlı BMT-yə, Avropa Şurasına, Avropa İttifaqına, beynəlxalq təşkilatlara, xarici ölkələrin parlamentlərinə, dövlət və hökumət başçılarına yüzlərlə məktub göndəriblər.

https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_282270408ec926fd49412730e_o.jpg
The participants of the Fourth Summer Camp of Diaspora Youth "Heydar Aliyev - 100" held an awareness campaign regarding the aggressive policy conducted by Armenia against Azerbaijan.
The camp participants voiced their protest regarding Armenia’s not handling the maps of minefields and information about the missing Azerbaijanis during the First Karabakh War. The ecological terror, committed in the occupied Azerbaijani lands during 30 years was also protested.
Camp participants sent hundreds of letters to the UN, Council of Europe, European Union, international organizations, parliaments of foreign countries, heads of state and government.