Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Rumıniyaya səfərə gəlib
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Rumıniyaya səfərə gəlib Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Rumıniyaya səfərə gəlib
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti oktyabrın 9-da Rumıniyanın paytaxtı Buxarest şəhərinə rəsmi səfərə gəlib.
Nümayəndə heyətinə Milli Məclisin Rumıniya ilə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Azay Quliyev, qrupun üzvləri – parlamentin komitə sədri Musa Quliyev, deputat Aqiyə Naxçıvanlı və digər rəsmi şəxslər daxildirlər.
Buxarestin “Henri Koanda” Beynəlxalq Hava limanında nümayəndə heyətini Rumıniya Parlamenti Deputatlar Palatasının sədr müavini Vasile-Daniel Suşu, Azərbaycanın Rumıniyadakı səfiri Hüseyn Nəcəfov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_f76b83e7b5249497e73963e51_o.jpg
The parliamentary delegation led by Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova have arrived in Bucharest on an official visit on 9 October.
Amongst the arrivals are Head of the Milli Majlis WG for inter-parliamentary connexions with Romania Azay Guliyev and the WG members Musa Guliyev (also chairs a Milli Majlis committee) and MP Aghiya Nakhchivanli.
The officials who welcomed our delegation at the Henri Coandă International Airport of the Romanian capital included Deputy Chairman of the Chamber of Deputies of the national parliament Vasile-Daniel Suciu and Azerbaijan’s ambassador to Romania Huseyn Najafov.