https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_84f4e27c78777ec1c7eb0b627_o.jpg
Bakı Limanı Tbilisidə BMT-nin Qlobal Sazişi tərəfindən təşkil olunan "Birləşən Biznes Avropa" konfransında təmsil olunub. 9 oktyabrda baş tutan tədbirdə 30 Avropa ölkəsinin hökumət, biznes və davamlılıq sektorlarını təmsil edən 250-dən çox nümayəndəsi iştirak edib. Konfransda dayanıqlı gələcək üçün Davamlı İnkişaf Məqsədləri (DİM) və qlobal tendensiyaların irəliləyişində özəl sektorun rolu müzakirə edilib.
Qeyd edək ki, Bakı Limanı Azərbaycanda 2 avqust 2022-cü il tarixində BMT Qlobal Sazişinə qoşulan ilk dövlət təşkilatı olub. Limanın bu sazişə qoşulmaqla BMT sistemi tərəfindən təsdiq edilmiş 17 DİM-dən 11-nə nail töhvə verməyə dair öhdəlik götürüb.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_84f4e27c78777ec1c7eb0b627_o.jpg
Port of Baku joins the Azerbaijani delegation at the "Uniting Business Europe" conference organized by UN Global Compact in Tbilisi. The event took place on October 9, 2023, and brought together prominent leaders from 30 European countries. With over 250 participants representing government, business, and sustainability sectors. The conference focused on the private sector's role in advancing the SDGs and global trends for a sustainable future.
Notably, the Port of Baku has become the first public organization in Azerbaijan to join the UN Global Compact on August 2, 2022. Their commitment is aimed at contributing to the achievement of 11 out of the 17 SDGs validated by the UN system.