https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_9cac95bd3e6b6779377da1bb5_o.jpg
Xəbər verdiyimiz kimi ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın baş sponsorluğu ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr edilmiş Mühəndislik hakatonu keçirilib. Ölkənin 21 ali təhsil müəssisəsinin tələbələri arasında baş tutan yarışmada 30 komanda 3 mövzu “Ekologiya və ətraf mühit”, “Nəqliyyat və logistika”, “Texnologiya və innovasiya” istiqamətləri üzrə verilən tapşırıqlara maraqlı həllər təklif ediblər.
Yeni Azərbaycan Partiyası və Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan-Fransız Universitetində baş tutan intellektual yarışın qalibləri bəlli olub. Qaliblər Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Keçmişə ehtiram, gələcəyə inamla: Heydər Əliyev irsindən bəhrələnən müasir Azərbaycan gəncliyi” mövzusunda keçirilən tədbirdə elan olunub.
Nəqliyyat və logistika istiqaməti üzrə “Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti-2”, Ekologiya və ətraf mühit istiqaməti üzrə “Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti - 3”, İnnovasiya və texnologiya istiqaməti üzrə “Bakı Ali Neft Məktəbi -1” komandaları mükafatlandırılıb. Qalib komandalara Kapital Bank tərəfindən təyin olunan 2500 AZN dəyərində mükafatı bankın Data menecment idarəsinin Data texnologiyaları ekspert mərkəzinin lideri Tural Həmzəyev təqdim edib.
Bundan başqa layihənin təşkilində dəstəyinə görə Kapital Bank təşəkkürnamə ilə təltif edilib. Təşəkkürnaməni İstedadların idarə edilməsi departamentinin lideri Aygün Musayevaya Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin rektor əvəzi Vazeh Əskərov təqdim edib.

https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_9cac95bd3e6b6779377da1bb5_o.jpg
При генеральном спонсорстве первого банка Азербайджана Kapital Bank состоялся инженерный хакатон, посвященный 100-летию общенационального лидера Гейдара Алиева. Соревнование проходило среди студентов 21 высшего учебного заведения страны, где 30 команд представили интересные решения поставленных задач по трем темам: «Экология и окружающая среда», «Транспорт и логистика», «Технологии и инновации».
Хакатон проводился в Азербайджано-Французском университете при совместной организации партии «Ени Азербайджан» и Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности. Победители интеллектуального соревнования были объявлены на мероприятии под названием «С уважением к прошлому, с верой в будущее: последователи наследия Гейдара Алиева — современная азербайджанская молодежь».
Команда «Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности – 2» стала победителем по направлению «Транспорт и логистика», команда «Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности – 3» стала лучшей в области «Экология и окружающая среда», а команда «Бакинская высшая школа нефти – 1» была признана победителем по направлению «Технологии и инновации». Kapital Bank присудил победителям заслуженный приз в размере 2500 AZN. Награды вручил лидер экспертного центра информационных технологий управления данными банка Турал Гамзаев.
Кроме того, Kapital Bank был награжден благодарственным письмом за поддержку в организации проекта. Проректор Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности Вазех Аскеров вручил благодарственное письмо руководителю департамента управления талантами Kapital Bank Айгюн Мусаевой.