https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_55957d03c0c355ea54e7ed950_o.jpg
Noyabrın 8-də Fransanın Strasburq şəhərində Ümumdünya Antidopinq Agentliyi (WADA) üzrə Ad Hoc Avropa Komitəsinin (CAHAMA) 62-ci iclası işinə başlayıb.
İclasda ölkəmizi Azərbaycan Milli Antidopinq Agentliyinin icraçı direktoru Təhminə Tağı-zadə təmsil edir.
İki gün davam edəcək iclasda müxtəlif milli antidopinq təşkilatlarının nümayəndələri dopinqlə mübarizə sahəsində mühüm məsələləri müzakirə edəcəklər.
Gündəliyin qəbulu ilə başlayan sessiyada iştirakçılar ötən - 61-ci iclasın hesabatını nəzərdən keçirib, CAHAMA-nın növbəti görüşlərinin planlaşdırılması da daxil olmaqla, inzibati məsələləri müzakirə ediblər.
Əsas diqqətin antidopinq siyasəti ilə bağlı məsələlərə yönəldiyi sessiyada Antidopinq Konvensiyasının məsləhətçi qruplarının nümayəndələri və digər ekspertlər WADA-nın prioritetlərinin müzakirəsində yaxından iştirak ediblər.
CAHAMA-nın növbəti görüşü antidopinq sahəsində səylərin inkişaf etdirilməsi və bu sahədə əlaqəli problemləri həll etmək üçün həlledici görüş olacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_55957d03c0c355ea54e7ed950_o.jpg
Исполнительный директор Национального антидопингового агентства Азербайджана Тахмина Таги-заде принимает участие в 62-м заседании Специального европейского комитета Всемирного антидопингового агентства (CAHAMA), которое проходит 8-9 ноября во французском Страсбурге.
В течение этого двухдневного заседания делегаты от различных национальных антидопинговых организаций рассмотрят несколько важных вопросов.
На сессии, которая началась с утверждения повестки дня, участники обсудили административные вопросы, включая рассмотрение отчета предыдущего 61-го заседания, получение обновлений от Секретариата и планирование будущих встреч CAHAMA.
В центре внимания остаются вопросы, связанные с антидопинговой политикой. Так, представители консультативных групп Антидопинговой конвенции и другие эксперты обсуждают вопросы повестки дня заседаний ВАДА, входящие в их компетенцию.
Встреча CAHAMA станет решающей встречей для продвижения антидопинговых усилий и решения соответствующих вопросов в этой области.