Dövlət Gömrük Komitəsi Tibbi Xidmət İdarəsinin nümayəndələri Hərbi Qənimətlər Parkını ziyarət ediblər - VİDEO
Dövlət Gömrük Komitəsi Tibbi Xidmət İdarəsinin nümayəndələri Hərbi Qənimətlər Parkını ziyarət ediblər - VİDEO Dövlət Gömrük Komitəsi Tibbi Xidmət İdarəsinin nümayəndələri Hərbi Qənimətlər Parkını ziyarət ediblər - VİDEO
8 Noyabr – Zəfər günü münasibətilə noyabrın 7-də Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsi Tibbi Xidmət İdarəsinin və Mərkəzi Gömrük Hospitalının rəhbər şəxsləri, Birinci və İkinci Qarabağ müharibəsində iştirak edən əməkdaşları və digər nümayəndələri ilə birlikdə Hərbi Qənimətlər Parkını ziyarət ediblər.
Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsi Tibbi Xidmət İdarəsinin rəisi, t.ü.f.d., Əməkdar həkim, tibb xidməti general-mayoru Ceyhun Məmmədov, Dövlət Gömrük Komitəsi Tibbi Xidmət İdarəsinin rəis müavinləri, t.ü.f.d., dosent İsmayıl Əfəndiyev və Fərid Əbilov, Mərkəzi Gömrük Hospitalının Baş həkimi Bəxtiyar Musayev və 20 nəfərə yaxın əməkdaş Hərbi Qənimətlər Parkına gələrək, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə 44 günlük Vətən müharibəsi dövründə xalqımızın mərd oğulları tərəfindən döyüş meydanında davamlı məğlubiyyətlərə məruz qalan düşməndən ələ keçirilən hərbi qənimətlərlə, eləcə də parkda sərgilənən ağır texnikalar, tanklar, döyüş maşınları, hərbi nəqliyyat və düşmənin dinc əhalini hədəf alaraq endirdiyi raketlərin qalıqları ilə tanış olublar.
Dövlət Gömrük Komitəsi Tibbi Xidmət İdarəsinin rəisi Ceyhun Məmmədov bildirib ki, Hərbi Qənimətlər parkı bizim üçün erməni vəhşiliyinin, hərbi cinayətin əyani sübutudur. Bu gün bizə Vətən müharibəsinin gedişatı barədə təqdim edilən eksponatlar Azərbaycana Zəfər qazandıran döyüşləri bir daha gözümüz önündə canlandırmağa imkan yaradır. Göstərir ki, bizim qəhrəman oğullarımız Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi altında birləşərək, canı-qanı bahasına döyüşərək, qan tökərək tarixi ədaləti bərpa etdi, ərazi bütövlüyümüzü bərpa etdi, düşməni torpaqlarımızdan qovdu. İndi Hərbi Qənimətlər Parkına gələn hər kəs dövlətimizin, Ordumuzun, Silahlı Qüvvələrimizin gücünü, iradəsini görür.
Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Azərbaycan xalqının 44 günlük Vətən müharibəsində əldə etdiyi şanlı qələbə tariximizə qızıl hərflərlə həkk olundu. Hərbi Qənimətlər Parkı məhz bu qələbə tarixçəsinin gələcək nəsillərə ötürülməsi və əyani formada nümayiş etdirilməsi baxımından yaradılmışdır. Parkda müharibə dövründə xalqımızın igid əsgərləri tərəfindən ələ keçirilən hərbi texnikanın bir qismi, ağır texnikalar, tanklar, döyüş maşınları, hərbi nəqliyyat və düşmənin dinc əhalini hədəf alaraq endirdiyi raketlərin qalıqları da sərgilənir.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_3a2069c69eb21f9f038c3ff6b_o.jpg
В связи с 8 ноября – Днем Победы, 7 ноября 2023 года руководители Управления Медицинской Службы Государственного Таможенного Комитета Азербайджанской Республики и Центрального Таможенного Госпиталя, сотрудники, принявшие участие в Первой и Второй Карабахской войнах, другие представители посетили Парк военных трофеев.
Начальник Управления Медицинской Службы Государственного Таможенного Комитета Азербайджанской Республики, к.м.н., заслуженный врач, генерал-майор медицинской службы Джейхун Мамедов, заместители начальника Управления Медицинской Службы Государственного Таможенного Комитета, к.м.н., доцент Исмаил Эфендиев и Фарид Абилов, главный врач Центрального Таможенного Госпиталя Бахтияр Мусаев и около 20 сотрудников посетили Парк военных трофеев, ознакомились с военными трофеями, которые в ходе 44-дневной Отечественной войны под руководством Победоносного Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева доблестные сыны нашего народа захватили у врага, терпевшего непрерывные поражения на поле боя, осмотрели тяжелую технику, танки, боевые машины, другую военную технику и остатки ракет, выпущенных противником по гражданскому населению.
Начальник Управления Медицинской Службы Государственного Таможенного Комитета Джейхун Мамедов заявил, что Парк военных трофеев является для нас наглядным доказательством армянской жестокости и военных преступлений. Представленные здесь экспонаты Отечественной войны сегодня позволяют нам еще раз пережить те сражения, которые принесли победу Азербайджану. Они демонстрируют, что наши героические сыновья, объединившись под руководством Победоносного Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева, сражались и проливали кровь, ценой своей жизни восстановили историческую справедливость и нашу территориальную целостность, изгнали врага с наших земель. Теперь каждый, кто приходит в Парк военных трофеев, видит мощь и волю нашего государства, Армии и Вооруженных Сил.
Славная победа азербайджанского народа в 44-дневной Отечественной войне под руководством Победоносного Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева золотыми буквами вписана в нашу историю. Парк военных трофеев был создан именно для того, чтобы отобразить в наглядной форме и передать будущим поколениям историю этой победы. В парке выставлена часть военной техники, захваченной во время войны отважными воинами нашего народа, тяжелое вооружение, танки, боевые машины, военный транспорт и остатки ракет, выпущенных противником по мирному населению.