Budapeştdə azərbaycanlı reper Orxan Zeynallının konserti keçirilib
Budapeştdə azərbaycanlı reper Orxan Zeynallının konserti keçirilib Budapeştdə azərbaycanlı reper Orxan Zeynallının konserti keçirilib
Amerika Birləşmiş Ştatlarında yaşayan azərbaycanlı reper Orxan Zeynallı Zəfər Günü ərəfəsində Budapeştdə öz dinləyiciləri üçün konsert proqramı ilə çıxış edib.
Azərbaycan hüdudlarından kənarda ilk konsertini verən Orxan Zeynallı 400-ə yaxın azərbaycanlını bir araya toplayıb. Azərbaycan Diasporuna Dəstək Fondunun da dəstəyi ilə baş tutan konsertə Budapeştdə yaşayan azərbaycanlılarla yanaşı, Polşa, İsveç, Belçika, Niderland, Litva, İngiltərə, Estoniya, Almaniya, İtaliya, Çexiya, Fransa, Gürcüstandan və eyni zamanda Azərbaycandan da həmvətənlərimiz qatılıb.
Reperin xüsusilə “40-cı paralel”, “Torpaqdan ev” kimi milli vətənpərvərlik ruhunda olan və milli dəyərlərimizin təbliğinə həsr olunmuş mahnıları böyük rəğbətlə qarşılanıb. İki saata yaxın davam edən konsertdə Orxan Zeynallı sevilən mahnılarını dinləyiciləri ilə birlikdə ifa edib.
Konsertin növbəti günü Budapeşt Azərbaycan Evində Orxan Zeynallının dinləyiciləri ilə maraqlı görüşü olub. Yaxın gələcəkdə digər ölkələrdə də reperin yeni konsertlərinin keçirilməsi planlaşdırılır.

https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_783c9d52b6ae2191431fcc091_o.jpg
Aзербайджанский рэпер Орхан Зейналлы, проживающий в Соединенных Штатах Америки, накануне Дня Победы выступил в Будапеште с концертной программой для своих слушателей.
Орхан Зейналлы, для которого это первое выступление за пределами Азербайджана, собрал вместе около 400 азербайджанцев. На концерте, состоявшемся в том числе при поддержке Фонда поддержки азербайджанской диаспоры, наряду с проживающими в Будапеште азербайджанцами, присутствовали наши соотечественники из Польши, Швеции, Бельгии, Нидерландов, Литвы, Англии, Эстонии, Германии, Италии, Чехии, Франции, Грузии, а также Азербайджана.
Песни рэпера, в частности, такие, как “40-я параллель”, “Дом из земли” в духе национального патриотизма, посвященные пропаганде наших национальных ценностей, были встречены с большим интересом. На концерте, продолжавшемся около двух часов, Орхан Зейналлы исполнил вместе со слушателями полюбившиеся им песни.
На следующий день после концерта в Доме Азербайджана в Будапеште состоялась интересная встреча Орхана Зейналлы со слушателями. В ближайшем будущем планируется проведение новых концертов рэпера и в других странах.