https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_29d838103b6974b9c358c20ad_o.jpg
Müdafiə nazirinin birinci müavini – Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisinin 2023-cü il üçün təsdiq etdiyi hazırlıq planına əsasən, voleybol üzrə ordu birinciliyinə start verilib.
Heydər Əliyev adına Hərbi İnstitutda keçiriləcək birincilikdə müxtəlif qoşun növlərini və xüsusi təyinatlı təhsil müəssisələrini təmsil edən 7 komanda mübarizə aparacaq.
Birinciliyin açılış mərasimində əvvəlcə Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin və ərazi bütövlüyümüz uğrunda şəhid olanların xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Hərbi orkestrin müşayiəti ilə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Açılış mərasimində çıxış edənlər Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyi adından iştirakçılara uğurlar arzulayıb, belə yarışların keçirilməsinin mahiyyətindən danışaraq idmanın döyüş hazırlığının ayrılmaz tərkib hissəsi olduğunu vurğulayıblar.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Voleybol Federasiyasının beynəlxalq dərəcəli hakimlər briqadasının idarə etdiyi voleybol üzrə ordu birinciliyi noyabrın 18-dək davam edəcək.

Стартовало всеармейское первенство по волейболу
Согласно плану подготовки, утвержденному первым заместителем министра обороны – начальником Генерального штаба Азербайджанской Армии на 2023 год, дан старт всеармейскому первенству по волейболу.
В первенстве, проходящем в Военном институте имени Гейдара Алиева, участвуют 7 команд, представляющих различные виды войск и учебные заведения специального назначения.
На церемонии открытия первенства сначала минутой молчания была почтена память Общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева и шехидов, отдавших жизнь во имя территориальной целостности нашей страны. В сопровождении Военного оркестра прозвучал Государственный гимн Азербайджанской Республики.
Выступившие на церемонии открытия от имени руководства Министерства обороны пожелали участникам успехов, рассказали о значимости проведения подобных соревнований, подчеркнув, что спорт является неотъемлемой частью боевой подготовки.
Всеармейское первенство по волейболу, судейство в котором будет вести бригада рефери международной категории Волейбольной федерации Азербайджана, продлится до 18 ноября.