Milli Məclisin deputatları və parlament Aparatının əməkdaşları "Heydər zirvəsi"nə yürüş ediblər
Milli Məclisin deputatları və parlament Aparatının əməkdaşları "Heydər zirvəsi"nə yürüş ediblər Milli Məclisin deputatları və parlament Aparatının əməkdaşları "Heydər zirvəsi"nə yürüş ediblər
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü həm ölkəmizdə, həm də xarici ölkələrdə təntənəli şəkildə qeyd edilir. Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi də öz növbəsində Ulu Öndərin əziz xatirəsinə həsr olunmuş tədbirlər təşkil edir.
“Heydər Əliyev İli” ilə əlaqədar həyata keçirilən tədbirlər çərçivəsində Milli Məclisin sədr müavini Adil Əliyev,  parlament Aparatının rəhbəri Fərid Hacıyev, deputatlar Sabir Hacıyev, Cəbi Quliyev, Əliabbas Salahzadə və Aparatın əməkdaşları Ruslan Hacıyev, Fərhad Vəliyev və Elman Aslanovdan ibarət bir qrup “Heydər zirvəsi”nə yürüş edib.
Yürüş 18 noyabr tarixində Böyük Qafqazın Başdağ silsiləsinin Qızıl Qaya massivində, 3751 metr hündürlükdə yerləşən “Heydər zirvəsi”nə qalxmaqla yekunlaşıb. Zirvədə Ulu Öndər Heydər Əliyevin barelyefini ziyarət edərək, hörmət və ehtiramını ifadə edən yürüş iştirakçıları ağır hava şəraitinə və çətin relyefə baxmayaraq, yürüş zamanı qarşıya qoyulmuş məqsədə nail olmuşlar.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_b2e5471801b692d7a4bbba78c_o.jpg
The centenary of the birth of National Leader Heydar Aliyev is widely celebrated both in our country and abroad. The Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan, in its turn, also organises events dedicated to the precious memory of the Great Leader.
Deputy Speaker of the Milli Majlis Adil Aliyev, Chief of the Parliamentary Staff Farid Hajiyev and a group made up of MPs Sabir Hajiyev, Jabi Guliyev and Aliabbas Salahzade as well as Staff employees Ruslan Hajiyev, Farhad Valiyev and Elman Aslanov ran a rally to the Heydar Peak in the format of the Heydar Aliyev Year events.
The rally culminated on 18 November atop the Heydar Peak at the altitude of 3,751 metres in the Ghizil Gaya massif of the Bashdag Range of the Greater Caucasus. The rally participants came up to the bas relief of the Great Leader Heydar Aliyev installed on the summit, paid their respects and witnessed veneration, and thus reached the goal set for the event despite the harsh weather conditions and difficult tertian.