Milli Məclisin deputatları və parlament Aparatının əməkdaşları "Heydər zirvəsi"nə yürüş ediblər
Milli Məclisin deputatları və parlament Aparatının əməkdaşları "Heydər zirvəsi"nə yürüş ediblər Milli Məclisin deputatları və parlament Aparatının əməkdaşları "Heydər zirvəsi"nə yürüş ediblər
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü həm ölkəmizdə, həm də xarici ölkələrdə təntənəli şəkildə qeyd edilir. Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi də öz növbəsində Ulu Öndərin əziz xatirəsinə həsr olunmuş tədbirlər təşkil edir.
“Heydər Əliyev İli” ilə əlaqədar həyata keçirilən tədbirlər çərçivəsində Milli Məclisin sədr müavini Adil Əliyev,  parlament Aparatının rəhbəri Fərid Hacıyev, deputatlar Sabir Hacıyev, Cəbi Quliyev, Əliabbas Salahzadə və Aparatın əməkdaşları Ruslan Hacıyev, Fərhad Vəliyev və Elman Aslanovdan ibarət bir qrup “Heydər zirvəsi”nə yürüş edib.
Yürüş 18 noyabr tarixində Böyük Qafqazın Başdağ silsiləsinin Qızıl Qaya massivində, 3751 metr hündürlükdə yerləşən “Heydər zirvəsi”nə qalxmaqla yekunlaşıb. Zirvədə Ulu Öndər Heydər Əliyevin barelyefini ziyarət edərək, hörmət və ehtiramını ifadə edən yürüş iştirakçıları ağır hava şəraitinə və çətin relyefə baxmayaraq, yürüş zamanı qarşıya qoyulmuş məqsədə nail olmuşlar.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_b2e5471801b692d7a4bbba78c_o.jpg
Столетие со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева широко отмечается и у нас в стране, и за рубежом. Милли Меджлис Азербайджанской Республики, в свою очередь, тоже организовывает мероприятия, посвящённые драгоценной памяти Великого лидера.
В рамках мероприятий, связанных с «Годом Гейдара Алиева», заместитель председателя Милли Меджлиса Адиль Алиев, глава парламентского Аппарата Фарид Гаджиев, а также группа, составленная из депутатов Сабира Гаджиева, Джеби Гулиева и Алиаббаса Салахзаде, а также сотрудников Аппарата Руслана Гаджиева, Фархада Велиева и Эльмана Асланова, совершила пробег на «Вершину Гейдара».
Пробег завершился 18-го ноября поднятием на «Вершину Гейдара», расположенную на высоте 3751 метров в массиве Гызыл Гая хребта Башдаг Большого Кавказа. Придя к установленному на вершине барельефу Великого лидера Гейдара Алиева и засвидетельствовав ему свои почтение и уважение, участники пробега достигли поставленной цели несмотря на суровые погодные условия и сложный рельеф местности.