https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_9e0bd2e4ad1acf75a5242dd87_o.jpg
Almaniyanın paytaxtı Berlində yerləşən “Gallery Berlin” rəsm qalereyasında “Heydər Əliyev və Azərbaycanın mədəni irsi” adlı foto-sərgi təşkil edilib
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin, Azərbaycanın Almaniyadakı səfirliyinin dəstəyi və “Azərxalça” ASC-nin təşkilatçılığı ilə “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində baş tutan tədbirdə Azərbaycan icmasının üzvləri, alman ictimaiyyətin nümayəndələri və sənətsevərlər iştirak ediblər.
Tədbirdə çıxış edən Azərbaycanın Almaniyadakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Nəsimi Ağayev bildirib ki, ulu öndər Heydər Əliyev həm Azərbaycan mədəniyyətinin inkişafında, həm də onun xaricdə tanınmasında misilsiz xidmətlər göstərib. Qeyd edib ki, ulu öndərin adını daşıyan Heydər Əliyev Fondunun hazırda dahi şəxsiyyətin mədəniyyət sahəsindəki siyasətini uğurla davam etdirir.
Mərasim iştirakçılarını salamlayan Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov bildirib ki, görkəmli dövlət xadimi Heydər Əliyev Azərbaycan mədəniyyətinin inkişafı və qorunması üçün böyük işlər görüb. Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin mədəniyyət sahəsinə xüsusi diqqət yetirdiyi, Azərbaycan mədəni irsinin bütün dünyada təqdim və təbliğ olunması istiqamətində ölkəmizin Birinci vitse-prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın rəhbərliyi ilə misilsiz irimiqyaslı layihələrin həyata keçirildiyi nəzərə çatdırılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_9e0bd2e4ad1acf75a5242dd87_o.jpg
A photo exhibition called "Heydar Aliyev and the cultural heritage of Azerbaijan" was organized at the "Art Gallery Berlin" in Berlin, Germany.
Members of the Azerbaijani and local communities, art lovers attended the photo exhibition, held within the framework of the "Year of Heydar Aliyev" through the joint efforts of the State Committee on Work with Diaspora, the Embassy of Azerbaijan in Germany and "Azerkhalcha" OJSC.
Speaking at the event, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Azerbaijan to Germany Nasimi Agayev gave information about great leader Heydar Aliyev’s unparalleled services both in the direction of the development of Azerbaijani culture and its recognition abroad. Mr. Ambassador has noted that the Heydar Aliyev Foundation, named after the great leader, is successfully continuing his policy in the field of culture.
Fuad Muradov, Chairman of the State Committee on Work with Diaspora greeted the event participants and delivered a speech: “The outstanding statesman Heydar Aliyev has rendered great services for the development and preservation of Azerbaijani culture. President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, pays special attention to the field of culture, and unprecedented large-scale projects are being implemented for the promotion of the cultural heritage of Azerbaijan all over the world under the leadership of Mehriban Aliyeva, first vice-President of the Republic of Azerbaijan”.