https://innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_9d9ebf41ce725cf63e57f183d_o.jpg
Kapital Bank Sumqayıt şəhərində fəaliyyət göstərən məktəblərin şagirdləri arasında təşkil olunan ənənəvi "Yay Futbol Düşərgəsi" layihəsinin rəsmi tərəfdaşıdır. Layihəni keçirməkdə əsas məqsəd, gənc və yeniyetmə şagirdləri futbola cəlb etmək, onlar arasında bu idman növünün təbliği, futbolun kütləviliyinin artırılması və gəncləri sağlama həyata yönləndirməkdir.
28 iyun 2022-ci il tarixində start götürən layihə 9 gün müddətində 3 qrup üzrə keçiriləcək. Ümumilikdə, bu layihədə Sumqayıtda yerləşən 48 məktəb və liseyin tədris ilində fərqlənən 120-dən artıq oğlan və qız şagirdi iştirak edəcək.
Qeyd edək ki, 2014-cü ildən keçirilən layihə Kapital Bank-la yanaşı, Təhsil Nazirliyi, Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyəti, Sumqayıt Şəhər Təhsil Şöbəsi, Azərikimya İB, PAŞA Həyat Sığorta və "Sumqayıt" Futbol Klubunun təşkilatçılığı ilə keçirilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_9d9ebf41ce725cf63e57f183d_o.jpg
Kapital Bank является официальным партнером проекта «Летний футбольный лагерь», который проводится среди учащихся сумгайытских школ. Основной целью проекта является развитие и распространение футбола, увеличение массовости и популяризации этого вида спорта, а также пропаганда здорового образа жизни среди молодежи.
Проект, стартовавший 28 июня 2022 года, продлится 9 дней, его участники распределены по 3 группам. Всего в проекте принимают участие свыше 120 мальчиков и девочек из 48 школ и лицеев Сумгайыта.
«Летний футбольный лагерь» проводится с 2014 года и реализуется по инициативе Kapital Bank, Министерства образования, Исполнительной власти города Сумгайыт, Управления образования города Сумгайыт, ПО Azərikimya, PASHA Life и футбольного клуба «Сумгайыт».