https://innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_6194e39f38f1fbb2376ba7a49_o.jpg
Hər zaman sosial təşəbbüslərlə gündəmə gələn, cəmiyyət üçün əhəmiyyətli layihələrin müəllifi, ölkənin bütün regionlarını əhatə edərək minlərlə insana maddi və mənəvi dəstək göstərən Qırmızı Ürəklər Fondunun rəsmi olaraq fəaliyyətə başlamasının 3 ili tamam oldu. Fond ötən gün bu münasibətlə dostlarını “Ürəksən” adlı tədbirdə qonaq etdi.
Kapital Bank-ın nümayəndələri, donorlar, əməkdaşlar və könüllülərin iştirak etdiyi tədbiri çıxış sözü ilə Fondun prezidenti Sevda Haqverdiyeva açdı. O, iştirakçılara 2023-cü il ərzində Fondun fəaliyyət istiqamətləri üzrə görülən işlərin hesabatını təqdim etdi. Daha sonra Fondun fəal üzvləri il ərzində layihələrdə göstərdikləri dəstəyə görə xüsusi təşəkkürnamələrlə təltif edildi. Eləcə də qurumun fəaliyyətinin genişləndirilmsi istiqamətində töhfəsini əsirgəməyən və ianələrlə daim dəstək göstərən donorlara plaketlər təqdim edildi.
Fəaliyyət göstərdiyi 3 il ərzində Fond cəmiyyət, ətraf mühit və heyvanlara dəstək olmaqla 3 əsas istiqamət üzrə müxtəlif sosial layihələr icra edib. Onların sırasında uşaq evləri və sığınacaqlarda seminarlar, təlimlər, aztəminatlı ailələrə yardım aksiyaları, təhsil təqaüdü proqramı, sağlamlıqla bağlı müxtəlif maarifləndirici layihələr, regionlarda kütləvi ağacəkmə aksiyaları, sahilyanı ərazilərin tullantılardan təmizlənməsi, heyvan sığınacaqlarına dəstək aksiyaları kimi onlarla layihə var.
Qeyd edək ki, 2023-cü il ərzində Qırmızı Ürəklər Fonduna 31 430 ianəçi tərəfindən 14 893,53 min manat vəsait daxil olub. Toplanan vəsaitlər hesabına 242 könüllünün iştirakı ilə 4023 benefesiara ianələr şəklində dəstək göstərilib.
“Red Hearts” - Qırmızı Ürəklər Fondu 2019-cu ildə Kapital Bank-ın könüllü əməkdaşlarının təşəbbüsü ilə yaradılıb. Hazırda Fond kimi fəaliyyətini davam edən təşkilat, əsasən uşaq evlərinə, sığınacaqlara və digər ehtiyacı olanlara yardımlar edir. https://redhearts.az saytına daxil olmaqla fondun fəaliyyəti, gördüyü xeyirxah işlər, gələcək planları və digər maraqlı məlumatları əldə etmək, həmçinin “Cəmiyyət” bölməsinə daxil olub ianələr etmək olar.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_6194e39f38f1fbb2376ba7a49_o.jpg
Фонд “Red Hearts”, всегда находившийся на переднем плане благотворительных инициатив, автор значимых проектов для общества, охватывающих все регионы страны и обеспечивающий материальную и моральную поддержку тысячам людей, официально отметил свои три года работы. Недавно Фондом было проведено мероприятие под названием «Ты - Сердце», чтобы отметить это знаменательное событие.
Президент Фонда, Севда Хагвердиева, выступила с речью на открытии мероприятия в котором участвовали представители Капитал Банка, доноры, коллеги и благодетели. Она представила участникам отчёт о деятельности Фонда в течение 2023 года, подчеркнув направления и достижения. Активным членам Фонда были вручены особые благодарственные сертификаты за поддержку в различных проектах, осуществленных в течение года. Кроме того, донорам, щедро поддерживающим и постоянно способствующим расширению деятельности организации, были вручены плакетки.
За три года Фонд провёл различные социальные проекты, сосредоточенные на трёх основных направлениях: общество, окружающая среда и поддержка животных. Среди этих инициатив были семинары и мастер-классы в детских домах и приютах, акции помощи малоимущим семьям, программы образовательных стипендий, информационные проекты по здоровью, массовые посадки деревьев в регионах, уборка побережий и акции поддержки приютов для животных.
В 2023 году Фонд “Red Hearts” получил пожертвования на сумму 14 893,53 тысячи манат от 31 430 благодетелей. При участии 242 добровольцев собранные средства были направлены 4 023 получателям в виде пожертвований."
“Red Hearts” был основан в декабре 2019 года по инициативе сотрудников Kapital Bank. Организация, которая в настоящее время осуществляет свою деятельность как фонд, главным образом оказывает помощь детским домам, приютам и нуждающимся людям. На официальном сайте https://redhearts.az можно подробно узнать о деятельности фонда, реализуемых благотворительных проектах и акциях, будущих планах и другую интересную информацию.