https://innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_72517a698982fb6f9c572b93c_o.jpg
Rüfət Cahangir oğlu Hacıəlibəyov səhiyyə naziri Teymur Musayevin yeni müşaviri təyin edilib. R.Hacıəlibəyov səhiyyə nazirin müvafiq əmrinə əsasən, səhiyyənin rəqəmsallaşdırılması üzrə müşavir vəzifəsinə təyin olunub.
Rüfət Hacıəlibəyov HP, Microsoft, SAP beynəlxalq şirkətlərində rəhbər vəzifələrdə çalışıb və informasiya texnologiyaları sahəsində 25 illik davamlı təcrübəyə malikdir.
Qeyd edək ki, Rüfət Cahangir oğlu Hacıəlibəyov 2021-ci ilin dekabrında Prezident İlham Əliyevin Fərmanına əsasən, Azərbaycanın informasiya texnologiyaları sektorundakı uğurlu fəaliyyətinə görə "Tərəqqi" medalı ilə təltif edilib.

https://innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_72517a698982fb6f9c572b93c_o.jpg
Руфат Джахангир оглу Гаджиалибеков назначен новым советником министра здравоохранения Теймура Мусаева. Соответствующим приказом министра здравоохранения, Р.Гаджиалибеков назначен на должность советника по цифровизации здравоохранения.
Руфат Гаджиалибеков работал на руководящих должностях в международных компаниях HP, Microsoft, SAP и имеет 25-летний непрерывный опыт работы в сфере информационных технологий.
Следует отметить, что в декабре 2021 года Указом Президента Ильхама Алиева Руфат Джахангир оглы Гаджиалибеков был награжден медалью «Тярягги» за вклад в развитие сектора информационных технологий Азербайджана.