https://innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_18a0a629efbc1a76179c0568b_o.jpg
18 iyul 2022-ci il tarixində “JW Marriott Absheron Baku” hotelində Kapital Bank-ın dəstəyi və SABAH.lab Akselerasiya Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə ölkənin ən böyük startap və innovasiyalar tədbirlərindən biri baş tutacaq. “Baku ID” adlı tədbirin əsas məqsədi Azərbaycanın ən güclü startap layihələrini yerli və beynəlxalq investorlara və ekspertlərə təqdim etmək, həmçinin ölkənin innovasiyalar ekosisteminin gələcəyini müzakirə etməkdir.
“Baku ID”də SABAH.lab-ın 21 rezident komandası və 9 müstəqil komanda çıxış edərək, tədbir iştirakçılarına öz startapları barədə ətraflı məlumat verəcəklər. Layihələr təhsil, tibb, moda, insan resursları texnologiyaları, elektron ticarət, NFT və blokçeyn texnologiyaları, influenser marketinq və digər sahələri əhatə edir. Tədbir haqqında ətraflı məlumatı www.bakuid.com saytından əldə etmək olar.
Qeyd edək ki, SABAH.lab Akselerasiya Mərkəzi 2021-ci ildə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Respublikası Təhsil İnstitutunun təşəbbüsü ilə yaradılıb. Mərkəz fəaliyyəti dövründə “Yarat” və “Sürət” akselerasiya proqramlarını uğurla icra edib. SABAH.lab Avropanın ən nüfuzlu biznes məktəblərindən biri sayılan “IE Business School” ilə tərəfdaşlıq edir.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi — 106 filialı və 24 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün — https://kbl.az/krdt, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/tkstcrd.

https://innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_18a0a629efbc1a76179c0568b_o.jpg
18 июля 2022 года в отеле JW Marriott Absheron Baku при поддержке Kapital Bank Акселерационный центр SABAH.lab проведет одно из крупнейших в Азербайджане мероприятий в области стартапов и инноваций. Основной целью мероприятия под названием Baku ID — презентация лучших отечественных стартап-проектов местным и международным инвесторам и экспертам, а также обсуждение будущего инновационной экосистемы страны.
21 команда SABAH.lab и 9 независимых команд выступят на Baku ID и предоставят участникам мероприятия подробную информацию о своих стартапах. Проекты охватывают такие сферы, как образование, медицина, мода, HR-технологии, электронная коммерция, технологии NFT и блокчейн, инфлюенсер-маркетинг и другие. Более подробную информацию о мероприятии можно получить на сайте www.bakuid.com.
Акселерационный центр SABAH.lab был создан в 2021 году по инициативе Министерства образования Азербайджанской Республики и Института образования Азербайджанской Республики. В период своей деятельности центр успешно реализовал акселерационные программы Yarat и Sürət. SABAH.lab сотрудничает с одной из самых престижных бизнес-школ Европы IE Business School.
Kapital Bank, первый банк страны, входит в состав PAŞA Holding и оказывает услуги населению в 106 филиалах и 24 отделениях, имея самую широкую сеть обслуживания в Азербайджане. Более подробную информацию о продуктах и услугах банка можно получить на сайте https://kapitalbank.az, страницах банка в социальных сетях, а также позвонив в центр обслуживания клиентов по номеру 196. Для подачи онлайн-заявки на потребительский кредит: https://kbl.az/krdt, для заявки на карту рассрочки Birbank: https://kbl.az/tkstcrd.