https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_450bf2f4c3be9768f5b793260_o.jpg
Azərbaycanın xalq artisti, “Şöhrət” ordeni laureatı, hazırda İsrailin Arad şəhərində yaşayan Tofiq İbrahim oğlu Mirzəyev Azərbaycan vətəndaşlarına müraciət ünvanlayıb.
Müraciətdə deyilir:
“Hörmətli cənab Prezident.
Mən, Tofiq Mirzəyev 1932-ci ildə Azərbaycanın Gədəbəy rayonunda anadan olmuşam. Azərbaycan Dövlət Konservatoriyasını bitirmişəm. Niyazinin dirijorluğu ilə Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestrində solist işləmişəm.
Moskva Televiziyasında rejissorluq kursunu bitirdikdən sonra Azərbaycan Dövlət Televiziyasında Qara Qarayev, Tofiq Quliyev, Müslüm Maqomayev, Rəşid Behbudov və bir çox başqaları haqqında musiqili verilişlər çəkmişəm. Aktyor kimi iyirmidən çox filmdə, o cümlədən “Uşaqlığın son gecəsi”, “Cinahsız cəbhə”, “İstintaq”, “Nəsimi”, “O qızı tapın” və bir çox başqa filmlərdə çəkilmişəm.
Hazırda İsraildə yaşayıram və təəssüf ki, növbədənkənar Prezident seçkilərində iştirak edə bilməyəcəyəm. Lakin mən bütün qəlbimlə Azərbaycan sakinlərini, Azərbaycanı sevən və onun gələcəyini düşünən hər kəsi indiki Prezident İlham Heydər oğlu Əliyevə səs verməyə çağırıram. Çünki heç kimin edə bilmədiyini Azərbaycan üçün o, etdi – İlham Əliyev Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü bərpa etdi. Mən qoca adamam və tam səmimi deyirəm ki, nə vaxtsa torpaqlarımızın azad ediləcəyinə artıq heç kim inanmırdı. Çünki düşmənimizin dünyada çox güclü mövqeləri var və yalnız İlham Əliyevin uzaqgörən və müdrik siyasəti bunu mümkün edib, torpaqlarımız əsl sahibinə - Azərbaycan xalqına qaytarılıb.
İlham Əliyevə səs verin və o zaman Azərbaycan müstəqil qalib ölkənin şöhrətini daha da möhkəmləndirəcək!”

https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_450bf2f4c3be9768f5b793260_o.jpg
Народный артист Азербайджана, кавалер ордена "Шохрат" Тофиг Ибрагим оглу Мирзоев, проживающий в настоящее время в израильском городе Арад, направил обращение гражданам Азербайджана.
В обращении говорится:
“Я, Тофик Мирзоев родился в 1932 году в Кедабекском районе Азербайджана. Окончил Московское филармоническое училище по классу кларнета и Бакинскую консерваторию. Играл в азербайджанском государственном симфоническом оркестре под управлением Ниязи.
Окончив режиссерские курсы на Московском телевидении, я снял на Азербайджанском государственном телевидении музыкальные программы о Кара Караеве, Тофике Кулиеве, Муслиме Магомаеве, Рашиде Бейбутове и многие другие. В качестве актёра я снялся в более чем в двадцати фильмах, среди которых – "Последняя ночь детства", "Фронт без флангов", "Допрос", "Насими", "Ищите девушку", и многих других.
В настоящее время я живу в Израиле и, к сожалению, не смогу участвовать в выборах Президента Азербайджана. Но я от всего сердца призываю всех жителей Азербайджана, всех, кто любит Азербайджан и болеет за его будущее, голосовать за ныне действующего Президента Ильхама Гейдаровича Алиева, потому что именно он сделал для Азербайджана то, что не смог бы сделать никто – Ильхам Алиев восстановил территориальную целостность Азербайджана. Я старый человек и могу честно сказать, что никто уже и не верил, что когда-нибудь наши земли будут освобождены, потому что наш противник имеет очень сильные позиции в мире, и только дальновидная и мудрая политика Ильхама Алиева сделала это возможным – наши земли вернулись к истинному хозяину – азербайджанскому народу.
Голосуйте за Ильхама Алиева и тогда Азербайджан закрепит за собой славу независимой страны-победительницы!”