https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_1f10026244b2b21b08ee10c52_o.jpg
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin sədri Sahibə Qafarova fevralın 7-də 19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsinin 11 saylı seçki məntəqəsində səs verib.
innews.media xəbər verir ki, məntəqədə səsvermənin gedişini beynəlxalq və yerli müşahidəçilər izləyirlər.
Səhər saatlarından etibarən 11 saylı seçki məntəqəsində də seçicilərin yüksək fəallığı müşahidə olunur. Məntəqədə 1493 seçici qeydiyyatdadır, onlardan 26 nəfəri qeydiyyatdan çıxma vərəqəsi alıb.
Qeyd edək ki, bu seçkilər ilk dəfə olaraq ölkəmizin bütün suveren ərazisində keçirilir. Seçkilərdə 7 namizəd mübarizə aparır. Hazırda Azərbaycanda səsvermə hüququ olan vətəndaşların sayı 6 milyon 478 min 623 nəfərdir. Seçki prosesini 790 beynəlxalq müşahidəçi izləyir. Onlar 72 beynəlxalq təşkilatı və 89 ölkəni təmsil edirlər. Yerli müşahidəçilərin ümumi sayı isə 90 minə yaxındır. Seçkiləri 109 beynəlxalq media qurumunun 216 təmsilçisi işıqlandırır. Səsvermə saat 19:00-da başa çatacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_1f10026244b2b21b08ee10c52_o.jpg
7 февраля председатель Милли Меджлиса Азербайджанской Республики Сахиба Гафарова проголосовала на избирательном участке номер 11 Наримановского первого избирательного округа номер 19.
Как сообщает innews.media, ход голосования на избирательном участке отслеживают международные и местные наблюдатели.
На избирательном участке номер 11 с утренних часов наблюдается высокая активность избирателей. На участке зарегистрировано 1493 избирателя, при этом 26 из них получили открепительные талоны.
Отметим, что внеочередные президентские выборы впервые проводятся на всех международно признанных территориях Азербайджана. В выборах участвуют 7 кандидатов. В настоящее время число граждан, имеющих право голоса в Азербайджане, составляет 6 миллионов 478 тысяч 623 человека. Избирательный процесс отслеживают 790 международных наблюдателей. Они представляют 72 международные организации и 89 стран. Общее количество местных наблюдателей составляет около 90 тысяч. Выборы освещают 216 представителей 109 международных медиаструктур. Голосование завершится в 19:00 по местному времени.