https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_456e761871ba9893cb4e1c6b2_o.jpg
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Əmək Bazarı və Sosial Müdafiə Məsələləri üzrə Milli Observatoriya ilə Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) nümayəndələri arasında görüş keçirilib.
Görüşdə rektorun keyfiyyət təminatı üzrə müşaviri Asiman İlyasov məzunların məşğulluğunun artırılması və əmək bazarının tələblərinə uyğun kadr hazırlığına dair BDU-da görülən işlər haqqında məlumat verib.
Bununla yanaşı, görüşdə kadr hazırlığının əmək bazarının tələblərinə uyğunluğunun təhlil edilməsi, əmək qanunverciliyinə təkliflərin hazırlanması üçün birgə monitorinq və təhlillərin həyata keçirilməsi, BDU tələbələrinin Milli Observatoriyada təcrübə proqramı keçməsi haqqında fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüşdə tərəflər arasında imzalanmış əməkdaşlıq memorandumunda qeyd edilən istiqamətlər üzrə görüləcək işlər də müzakirə edilib.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_456e761871ba9893cb4e1c6b2_o.jpg
Состоялась встреча представителей Национальной обсерватории по вопросам рынка труда и социальной защиты при Министерстве труда и социальной защиты населения и Бакинского государственного университета (БГУ).
На встрече советник ректора по обеспечению качества Асиман Ильясов предоставил информацию о проделанной в БГУ работе по увеличению уровня трудоустройства выпускников и подготовке кадров в соответствии с требованиями рынка труда.
На встрече обсуждался анализ соответствия подготовки кадров требованиям рынка труда, осуществление совместного мониторинга и анализа для подготовки предложений в трудовое законодательство, а также состоялся обмен мнениями относительно программы стажировок студентов БГУ в Национальной обсерватории.
Также обсуждена работа, которую предстоит провести по направлениям, указанным в подписанном между сторонами меморандуме о сотрудничестве.