https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_ecfdeb8983407e38f940d86bf_o.jpg
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində fevralın 21-də muzeydə növbəti konsert keçirilib.
“Zəfər qanadlarında” adlı konsert proqramı Əməkdar incəsənət xadimi Əlibala Rzayevin bədii rəhbərliyi və baş dirijorluğu ilə Dövlət Nəfəs Alətləri Orkestri tərəfindən təqdim edilib. Burada Q.Qarayev, V.Adıgözəlov, Ə.Əliyev, İ.Ştrauss, A.Silvestri, V.Handi və digər Azərbaycan və dünya bəstəkarlarının yaradıcılığına aid məşhur marş və caz musiqiləri səslənib.
Böyük maraqla qarşılanan konsert proqramı, həmçinin muzeyin kolleksiyasına aid hərbi mövzulu əsərlər haqqında tematik ekskursiya ilə müşaiyət edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_ecfdeb8983407e38f940d86bf_o.jpg
On February 21, 2024, another concert was held in the museum within the frame of the “Music in the Museum” project, organised by the Ministry of Culture of the Azerbaijan Republic and the Azerbaijan National Museum of Art.
The concert programme “On the Wings of Victory” was performed by the Azerbaijan State Orchestra of Wind Musical Instruments with the artistic leadership of the chief conductor, Honoured Art Worker Alibala Rzayev. The famous marches and jazz music dedicated to the creative works of G. Garayev, V. Adigezalov, A. Aliyev, J. Strauss, A. Silvestri, W. Handy and other Azerbaijani and world musicians were sounded.
The concert programme attracted great interest and was accompanied by a thematic excursion to the museum works on military themes.