https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_ecfdeb8983407e38f940d86bf_o.jpg
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Muzeydə musiqi” layihəsi çərçivəsində fevralın 21-də muzeydə növbəti konsert keçirilib.
“Zəfər qanadlarında” adlı konsert proqramı Əməkdar incəsənət xadimi Əlibala Rzayevin bədii rəhbərliyi və baş dirijorluğu ilə Dövlət Nəfəs Alətləri Orkestri tərəfindən təqdim edilib. Burada Q.Qarayev, V.Adıgözəlov, Ə.Əliyev, İ.Ştrauss, A.Silvestri, V.Handi və digər Azərbaycan və dünya bəstəkarlarının yaradıcılığına aid məşhur marş və caz musiqiləri səslənib.
Böyük maraqla qarşılanan konsert proqramı, həmçinin muzeyin kolleksiyasına aid hərbi mövzulu əsərlər haqqında tematik ekskursiya ilə müşaiyət edilib.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_ecfdeb8983407e38f940d86bf_o.jpg
21 февраля в рамках проекта «Музыка в музее», организованного Министерством культуры Азербайджанской Республики и Азербайджанским национальным музеем искусств, в музее был проведен очередной концерт.
Концертная программа «На крыльях победы» была представлена Государственным оркестром духовых инструментов под управлением главного дирижера, заслуженного деятеля искусств Азербайджана Алибалы Рзаева. Прозвучали популярные марши и джазовая музыка Г. Гараева, В. Адыгезалова, А. Алиева, И. Штрауса, А. Сильвестри, У. Хэнди и других азербайджанских и зарубежных композиторов.
Концертная программа, встреченная с большим интересом, сопровождалась тематической экскурсией по музейной экспозиции на военную тематику.