https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_0cebd2a32eb452cc010c2f403_o.jpg
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) kollektivi bu il də ənənəsini davam etdirərək, Novruz bayramı münasibətilə Bilgəh qəsəbəsində yerləşən Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Sosial Xidmətlər Agentliyinin Ahıl Şəxslər üçün Sosial Xidmət Müəssisəsinin sakinləri ilə görüşüb.
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov müəssisənin qocaman sakinlərini bayram münasibətilə təbrik edərək, onlara sevgi və qayğı göstərməyin hər birimizin mənəvi borcu olduğunu bildirib. Azərbaycan xalqının hər zaman öz ağsaqqallarına və ağbirçəklərinə münasibətdə diqqət və sevgisi ilə fərqləndiyini deyən rektor, gənclərə bu sevgini aşılamağın önəmini vurğulayıb. Rektor ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyevin və birinci vitse prezident Mehriban xanım Əliyevanın daima ahıllara, onların problemlərinin həllinə xüsusi diqqət və qayğı ilə yanaşdığını diqqətə çatdırıb.
Sonra Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvləri olan tələbələr ahıllar qarşısında şən musiqilər ifa ediblər, eyni zamanda onlarla birlikdə rəqs edərək, ahıl sakinlərə sevinc bəxş ediblər. UNEC-in tələbəsi Rəvan Əliyevin müəllifi olduğu “Ana” şeiri isə hər kəsə duyğulu anlar yaşadıb.
Müəssisənin ağsaqqal sakinləri səsləndirdikləri musiqi və şeirləri ilə hər kəsin qəlbində unudulmaz izlər qoyublar.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_0cebd2a32eb452cc010c2f403_o.jpg
Коллектив Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) в этом году продолжил свою традицию и по случаю праздника Новруз встретился с жителями Учреждения социального обслуживания престарелых Агентства социальных услуг при Министерстве труда и социальной защиты населения, расположенного в поселке Бильгях.
Ректор UNEC профессор Адалат Мурадов поздравил пожилых людей учреждения с праздником и отметил, что наш моральный долг проявить к ним любовь и заботу. Ректор отметил, что азербайджанский народ всегда отличается заботой и любовью к старшим, и подчеркнул важность привития этой любви молодежи. Ректор отметил, что Президент страны господин Ильхам Алиев и первый вице-президент Мехрибан Алиева всегда уделяют особое внимание и пролявляют заботу пожилым людям в решении их проблем.
Затем студенты, являющиеся членами Творческого центра, исполнили веселую музыку для пожилых людей, а заодно станцевав вместе с ними, доставили много радости пожилым людям. Стихотворение «Мать», написанное студентом UNEC Раваном Алиевым, подарило всем незабываемые эмоции.
На встрече, которая продолжилась в праздничном настроении, пожилые люди учреждения, исполнив музыку и стихи, оставили незабываемый след в сердцах у каждого.