https://innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_fde20e4c400e78a164f1e47f3_o.jpg
UNEC tələbələrinin "Guidera" adlı layihəsi Meta (Facebook) şirkəti ilə birlikdə təşkil olunan Genesis Startap Akademiyası tərəfindən qəbul olunub.
Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin (ISE) 4-cü kurs tələbələri İdrak Atakişili və Tural Salmanovun birgə hazırladıqları “Guidera” layihəsi 30-dan çox ölkədən, 3000 müraciətçi arasından seçilib. "Guidera" yerli bazarda lider şirkətlər tərəfindən təsis edilmiş praktiki kurslar və virtual təcrübə proqramlarını "NanoMaster" adlı paket şəklində təklif edən platformadır. Layihənin məqsədi əmək bazarında işə götürən şirkətlərin ehtiyaclarını qarşılaya biləcək mütəxəssislər hazırlamaq, eyni zamanda işçi qüvvəsini səmərəli şəkildə idarə edərək, işsizliyi azaltmaqdır. “NanoMaster” proqramlarında nəzəri biliklərin praktik şəkildə şirkətlərin virtual təcrübə proqramlarında tətbiqi də nəzərdə tutulub.
Tələbələr proqram müddətində Genesis Tech-in təsisçiləri və direktorları, eləcə də dünyanın nəhəng şirkətləri olan Meta, Amazon Web Services (AWS), Horizon Capital, Flyer One Ventures, AppsFlyer, Awesonic, Notion, Legal Nodes, Zendesk, Customer.io və digər şirkətlərin ekspertlərindən tədris və mentorluq dəstəyi alacaqlar.
Əlavə olaraq, tələbələr Meta Blueprintın sertifikatını almaq, məhsulun inkişafı üçün Amazonun şirkəti tərəfindən 10 min ABŞ dollarınadək AWS krediti əldə etmək və Pitch Day zamanı biznes ideyalarını VC fondlarına təqdim etmək şansı qazanıblar.
Qeyd edək ki, “Guidera” layihəsi Azərbaycan Beynəlxalq Bankının İnkubasiya proqramına da qəbul olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_fde20e4c400e78a164f1e47f3_o.jpg
Проект студентов UNEC под названием «Guidera» принят Академией стартапов Genesis, организованной совместно с компанией Meta (Facebook).
Проект «Guidera», подготовленный студентами 4 курса Международной школы экономики (ISE) Идраком Атакишили и Туралом Салмановым, выбран из числа 3000 претендентов из свыше 30 стран. «Guidera» - это платформа, которая предлагает практические курсы и программы виртуальной стажировки в виде пакета под названием NanoMaster», созданного ведущими компаниями на местном рынке. Целью проекта является подготовка специалистов, которые смогут удовлетворить потребности компаний работодателей на рынке труда, в то же время, эффективно управляя рабочей силой, уменьшить безработицу. В программах «NanoMaster» предусмотрено также применение теоретических знаний на практике в производственных программах компаний.
В течение программы студенты получат обучение и менторскую поддержку от учредителей и директоров Genesis Tech, а также экспертов таких компаний как Meta, Amazon Web Services (AWS), Horizon Capital, Flyer One Ventures, AppsFlyer, Awesonic, Notion, Legal Nodes, Zendesk, Customer.io и др.
Дополнительно студенты получили возможность получить сертификат Meta Blueprint, кредит AWS в размере 10 тысяч долларов США от компании Amazon для развития продукции и во время Pitch Day представить бизнес идеи в фонды VC.
Отметим, что проект «Guidera» также принят в программу Инкубации Азербайджанского международного банка.