https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_753ade170b12fca86f3475129_o.jpg
Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyində (EMTA) Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Rumıniya Hökuməti arasında ticarət-iqtisadi və elmi-texniki əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanın 1 aprel 2024-cü il tarixində Bakıda keçirilən 8-ci iclasında iştirak etmək üçün ölkəmizdə səfərdə olan Rumıniyanın Energetika Sahəsində Milli Tənzimləmə Qurumunun (ANRE) prezidenti Corce-Serciu Nikulesku ilə görüş olub.
EMTA-nın İdarə Heyətinin sədr müavini Rövşən İsmayılov qonağı salamlayaraq, iki tənzimləyici qurum arasında mövcud əməkdaşlıq əlaqələrindən söz açıb.
ANRE-nin prezidenti Corce-Serciu Nikulesku səmimi qəbula görə təşəkkür edib.
Görüşdə qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Həmçinin uzunmüddətli əməkdaşlıq əlaqələrinin genişləndirilməsi məqsədilə qurumlar arasında anlaşma memorandumunun imzalanması məsələsi müzakirə olunub.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_753ade170b12fca86f3475129_o.jpg
The Azerbaijan Energy Regulatory Agency (AERA) hosted a meeting with Mr. George-Sergiu Niculescu, President of the Romanian Energy Regulatory Authority (ANRE), who visited Azerbaijan for the 8th Meeting of the Joint Commission on Trade-Economic Relations and Scientific-Technical Cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of Romania, held in Baku on April 1, 2024.
Mr. Rovshan Ismayilov, Deputy Chairman of the AERA Board, welcomed the guest and talked about the existing cooperative relations between the two regulatory bodies.
ANRE President George-Sergiu Niculescu in his turn expressed gratitude for the warm welcome.
During the meeting, the sides exchanged opinions on mutual interests and discussed the signing of a Memorandum of Understanding between the two bodies to expand long-term cooperative relations.