https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_753ade170b12fca86f3475129_o.jpg
Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyində (EMTA) Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Rumıniya Hökuməti arasında ticarət-iqtisadi və elmi-texniki əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanın 1 aprel 2024-cü il tarixində Bakıda keçirilən 8-ci iclasında iştirak etmək üçün ölkəmizdə səfərdə olan Rumıniyanın Energetika Sahəsində Milli Tənzimləmə Qurumunun (ANRE) prezidenti Corce-Serciu Nikulesku ilə görüş olub.
EMTA-nın İdarə Heyətinin sədr müavini Rövşən İsmayılov qonağı salamlayaraq, iki tənzimləyici qurum arasında mövcud əməkdaşlıq əlaqələrindən söz açıb.
ANRE-nin prezidenti Corce-Serciu Nikulesku səmimi qəbula görə təşəkkür edib.
Görüşdə qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Həmçinin uzunmüddətli əməkdaşlıq əlaqələrinin genişləndirilməsi məqsədilə qurumlar arasında anlaşma memorandumunun imzalanması məsələsi müzakirə olunub.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_753ade170b12fca86f3475129_o.jpg
В Агентстве по регулированию энергетических вопросов (AERA) состоялась встреча с президентом Национального управления по регулированию энергетики Румынии (ANRE) Джордже-Серджиу Никулеску, прибывшим в Азербайджан для участия в 8-м заседании Совместной комиссии по торгово-экономическим связям и научно-техническому сотрудничеству между правительствами Азербайджанской Республики и Румынии, состоявшемся 1 апреля 2024 года в Баку.
Заместитель председателя правления AERA Ровшан Исмаилов поприветствовал гостя и рассказал о существующем сотрудничестве между двумя регулирующими органами.
Президент ANRE Джордже-Серджиу Никулеску, в свою очередь, выразил благодарность за теплый прием.
На встрече состоялся обмен мнениями по вопросам, представляющим взаимный интерес. Также обсуждался вопрос подписания меморандума о взаимопонимании между двумя учреждениями в целях расширения долгосрочных отношений сотрудничества.