https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_9851fc53859e86213600200e6_o.jpg
Həssas qrup gənclərin bilik və bacarıqlarını artırmaq məqsədilə təşkil olunan “Gənclər bacarır!” layihəsinin növbəti mərhələsinə 15-23 yaş aralığında 20 iştirakçı qoşulub. Proqramda “Azercell”in İnsan Kapitalının İdarə Edilməsi departamentinin əməkdaşı Günay Quliyeva tərəfindən effektiv ünsiyyət, karyera planlaması, CV tərtibatı, müsahibəyə hazırlıq ilə bağlı təlim sessiyası keçirilib. Həmçinin layihənin “Youthlinks” platforması üçün müsahibəyə hazırlıq və özünü təqdimetmə bacarıqları haqqında maarifləndirici videolar da çəkilib.
“Gənclər bacarır!” layihəsi çərçivəsində “İdeyadan biznesə” mövzusunda təlim də baş tutub. “Azercell”in Korporativ Ünsiyyət departamentinin əməkdaşı İradə Məmmədovanın apardığı təlimdə gənclər sahibkarlıq, biznes ideya, dünya bazarı kimi mövzularda geniş məlumatlar əldə ediblər.
“Youthlinks” haqqında məlumatla əlavədən tanış ola bilərsiniz: “YouthLinks Community” (sos-youthlinks.com)
Qeyd edək ki, “Azercell”in dəstəklədiyi “Gənclər bacarır!” layihəsi "SOS Uşaq Kəndləri”nin gənc sakinlərinin təhsili, peşəkar inkişafı və iş həyatına hazırlanması məqsədi daşıyır. Lider mobil operator xüsusi qayğıya ehtiyacı olan və həssas qrupa aid şəxslərin sağlamlıq və hüquqlarının qorunması, cəmiyyətə inteqrasiya olunması, keyfiyyətli təhsil ala bilməsi istiqamətində layihələrini davam etdirir.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_9851fc53859e86213600200e6_o.jpg
Сотрудники лидирующего мобильного оператора поделились своими знаниями и опытом с воспитанниками «Детских деревень SOS Азербайджан»
К очередному этапу проекта «Молодежь может!», нацеленного на повышение уровня знаний и навыков молодых людей, нуждающихся в особой заботе, присоединилось еще 20 участников в возрасте от 15 до 23 лет. В рамках программы специалист департамента управления человеческим капиталом Azercell Гюнай Гулиева провела тренинг по эффективному общению, планированию карьеры, составлению резюме и подготовке к собеседованию. Для платформы сообщества YouthLinks также были сняты обучающие видеоролики, описывающие процессы подготовки к собеседованию и самопрезентации.
В рамках проекта «Молодежь может!» также был организован тренинг «От идеи к бизнесу». На тренинге, проведенном специалистом департамента корпоративных коммуникаций Azercell Ирадой Мамедовой, участники программы получили обширную информацию о молодежном предпринимательстве и подготовке бизнес-идей, а также об основных трендах мирового рынка.
Ознакомиться с информацией о сообществе YouthLinks вы можете по ссылке: sos-youthlinks.com
Отметим, что проект «Молодежь может!», поддерживаемый компанией Azercell, ориентирован на получение образования, профессиональное развитие и подготовку к трудовой деятельности юных воспитанников «Детских деревень SOS Азербайджан». Лидирующий мобильный оператор продолжает реализацию проектов, направленных на защиту здоровья и прав, получение качественного образования, а также содействие интеграции в общество молодежи из уязвимых групп, нуждающихся в особой заботе.