https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_5f87ed5224a08c2aa356b4207_o.jpg
“Azercell” böyük məmnuniyyətlə ADA Universitetinin Karyera Hazırlığı Həftəsində iştirak edir. Tədbir tələbə və şirkətləri bir araya gətirərək, gənclərin karyera və bacarıqlarının inkişafına təkan verən platforma rolunda çıxış edir. Karyera Hazırlığı Həftəsi tələbələrə peşəkarlar ilə birbaşa ünsiyyətdə olmaq və müxtəlif sektorlar haqqında məlumatlanmaq üçün əvəzsiz imkanlar təqdim edir. “Azercell”in bu təşəbbüsdə iştirakı şirkətin istedadları inkişaf etdirmək və gələcək mütəxəssislərin yetişdirilməsinə töhfə vermək öhdəliyini əks etdirir.
“Azercell”in Karyera Hazırlığı Həftəsində keçirdiyi seminarlar telekommunikasiya sektoruna dair anlayışlar, emosional zəkanın rolu, müsahibə bacarıqlarının mənimsənilməsi, uğur və biznes etikası, telekommunikasiya sahəsində sahibkarlıq və innovasiyalar, şəxsi brendinqin əhəmiyyəti və rəqəmsal şəbəkə kimi bir sıra mövzuları əhatə edəcək.
Yekun qiymətləndirmə və müsahibələr nəticəsində “Azercell” ADA Universitetinin beş tələbəsinə yay mövsümü ərzində təcrübə keçmək imkanı təqdim edəcək. Bu təcrübə tələbələrə praktiki bacarıqlar və telekommunikasiya sənayesi ilə tanışlıq qazandıracaq.
“Karyera Hazırlığı Həftəsində iştirak etməkdən və tələbələrin inkişafına töhfə verməkdən məmnunuq. Biliklərimizi bölüşməklə və təcrübə imkanları təklif etməklə gələcək nəsil peşəkarları gücləndirmək və onların əmək bazarında uğur qazanmalarına kömək etmək istəyirik”, - deyə “Azercell”in İnsan Kapitalının İdarə Edilməsi departamentinin direktoru Dilarə Hüseynova bildirib.
Hər il onlarla gənc “Azercell”in inkişaf proqramında təcrübə keçir. Lider mobil operator tələbələrin telekommunikasiya sektorunda bacarıqlarını inkişaf etdirir və onlara gələcək karyeralarında kömək edəcək dəyərli təcrübə qazandırır.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_5f87ed5224a08c2aa356b4207_o.jpg
Azercell рад сообщить о своем участии в Неделе карьерной подготовки в Университете ADA. Мероприятие служит платформой для коммуникации студентов с представителями бизнеса, а также для содействия поиску карьерных возможностей и развития навыков. Неделя карьерной подготовки предоставляет студентам бесценную возможность общения с отраслевыми специалистами и получения представления о различных секторах экономики. Участие Azercell в этой инициативе отражает стремление компании, направленное на развитие талантов и подготовку молодежи в качестве будущих профессионалов.
Семинары, проводимые Azercell в рамках Недели карьерной подготовки, охватят широкий спектр тем, включая нюансы телекоммуникационного сектора, роль эмоционального интеллекта, освоение навыков собеседования, повышение квалификации для достижения успеха, бизнес-этика, предпринимательство и инновации в телекоммуникациях, значение личного бренда, а также цифровые сети.
В результате финальных оценок и собеседований Azercell отберет пять студентов Университета ADA и в качестве награды предоставит им возможность летней стажировки в компании. Данная стажировка даст им практический опыт и познакомит с телекоммуникационной отраслью.
«Мы рады принять участие в Неделе карьерной подготовки ADA и внести свой вклад в профессиональное развитие студентов, - отметила директор департамента управления человеческим капиталом Azercell Диляра Гусейнова. - Делясь собственным опытом и предлагая возможности стажировки в компании, мы хотим расширить спектр возможностей для будущего поколения профессионалов и помочь им добиться успеха на рынке труда».
Ежегодно десятки студентов проходят стажировку в Azercell в рамках стипендиальной программы. Молодые люди получают возможность развить собственные навыки в сфере телекоммуникаций и приобрести ценный опыт в компании, который поможет им в построении будущей карьеры.