https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_5f87ed5224a08c2aa356b4207_o.jpg
“Azercell” böyük məmnuniyyətlə ADA Universitetinin Karyera Hazırlığı Həftəsində iştirak edir. Tədbir tələbə və şirkətləri bir araya gətirərək, gənclərin karyera və bacarıqlarının inkişafına təkan verən platforma rolunda çıxış edir. Karyera Hazırlığı Həftəsi tələbələrə peşəkarlar ilə birbaşa ünsiyyətdə olmaq və müxtəlif sektorlar haqqında məlumatlanmaq üçün əvəzsiz imkanlar təqdim edir. “Azercell”in bu təşəbbüsdə iştirakı şirkətin istedadları inkişaf etdirmək və gələcək mütəxəssislərin yetişdirilməsinə töhfə vermək öhdəliyini əks etdirir.
“Azercell”in Karyera Hazırlığı Həftəsində keçirdiyi seminarlar telekommunikasiya sektoruna dair anlayışlar, emosional zəkanın rolu, müsahibə bacarıqlarının mənimsənilməsi, uğur və biznes etikası, telekommunikasiya sahəsində sahibkarlıq və innovasiyalar, şəxsi brendinqin əhəmiyyəti və rəqəmsal şəbəkə kimi bir sıra mövzuları əhatə edəcək.
Yekun qiymətləndirmə və müsahibələr nəticəsində “Azercell” ADA Universitetinin beş tələbəsinə yay mövsümü ərzində təcrübə keçmək imkanı təqdim edəcək. Bu təcrübə tələbələrə praktiki bacarıqlar və telekommunikasiya sənayesi ilə tanışlıq qazandıracaq.
“Karyera Hazırlığı Həftəsində iştirak etməkdən və tələbələrin inkişafına töhfə verməkdən məmnunuq. Biliklərimizi bölüşməklə və təcrübə imkanları təklif etməklə gələcək nəsil peşəkarları gücləndirmək və onların əmək bazarında uğur qazanmalarına kömək etmək istəyirik”, - deyə “Azercell”in İnsan Kapitalının İdarə Edilməsi departamentinin direktoru Dilarə Hüseynova bildirib.
Hər il onlarla gənc “Azercell”in inkişaf proqramında təcrübə keçir. Lider mobil operator tələbələrin telekommunikasiya sektorunda bacarıqlarını inkişaf etdirir və onlara gələcək karyeralarında kömək edəcək dəyərli təcrübə qazandırır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_5f87ed5224a08c2aa356b4207_o.jpg
Azercell has announced its participation in ADA University's Employability Week. The event serves as a platform for connecting students and companies and promoting career exploration and skill development. Employability Week provides invaluable opportunities for students to engage with industry professionals and gain insights into various sectors. Azercell's participation in this initiative reflects the company's commitment to developing talent and contributing to developing future professionals.
The seminars conducted by Azercell during Employability Week will cover a range of topics, including insights into the telecommunications sector, the role of emotional intelligence, mastering interview skills, upskilling for success and work ethics, entrepreneurship and innovation in telecommunications, the importance of personal branding, and digital networking.
As a result of final assessments and interviews, Azercell will select five outstanding students from ADA University as winners and offer them internship opportunities during the summer term. These internships will provide students with practical experience and exposure to the telecommunications industry.
"We are excited to participate in ADA Employability Week and contribute to the career development of students," said Dilara Huseynova, Director of Human Capital Management at Azercell. "By sharing our expertise and offering internship opportunities, we want to empower the next generation of professionals and help them succeed in the job market.”
Each year, dozens of scholarship holders complete internships in the development program. At Azercell young fellows develop skills in the telecommunications sector and gain valuable experience that will help them in future careers.