https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_84bf19351673c5c1c75a61042_o.jpg
Ali təhsil sahəsində beynəlxalq analitik agentlik olan QS-in (Quacquarelli Symonds) 2024-cü ilin aprel ayında açıqladığı reytinqdə öz mövqeyini əhəmiyyətli dərəcədə yüksəltmiş UNEC, dünya universitetləri ilə eyni qrupa daxil olmaqla yanaşı, digər universitetlərdən də öndə yer alıb.
Belə ki, reytinqdə 351-400 yerdə qərarlaşan UNEC "İqtisadiyyat və ekonometrika" fənni sahəsi üzrə Böyük Britaniyanın Aston Universiteti, Türkiyənin Sabançı Universiteti, Çinin Shanghai Universiteti, İsveçrənin Basel Universiteti, Qatar Universiteti, ABŞ-ın Aeva (İowa), Kentaki (Kentucky), Cənubi Karolina, Florida Dövlət, Georgia Dövlət, Syracuse universitetləri ilə eyni qrupa daxil olub.
Eləcə də, UNEC həmin reytinqdə ABŞ-ın Louisiana Dövlət, Kaliforniya Riverside, Vaşinqton Dövlət, Böyük Britaniyanın Leicester (401-450), Türkiyənin İstanbul (451-500), Hacettepe, ABŞ-ın Linkoln, Ukraynanın Taras Şevçenko Milli universitetlərindən (501-550) önə çıxıb.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_84bf19351673c5c1c75a61042_o.jpg
UNEC, значительно улучшивший свои позиции в рейтинге, опубликованном международным аналитическим агентством в сфере высшего образования QS (Quacquarelli Symonds) в апреле 2024 года, вошел в одну группу с мировыми университетами и опередил другие университеты.
Так, UNEC, занимающий в рейтинге 351-400 места в сфере «Экономика и эконометрика», вошел в одну группу с университетами: Астонский университет Великобритании, Турецкий университет Сабанджи, Шанхайский университет Китая, Базельский университет Швейцарии, Катарский университет, Аева (В эту же группу вошли Айова) США, Кентукки (Кентукки), Южная Каролина, штат Флорида, штат Джорджия, Сиракузский университет.
Также, в указанном рейтинге UNEC опережает следующие университеты - США Луизиана, Калифорния Риверсайд, Вашингтонский государственный, Лестер Великобритании (401-450), Стамбульский (451-500), Хаджеттепе Турции, Линкольн США, Национальный университет Украины имени Тараса Шевченко (501-550).