Kapital Bank-ın ümumi dəyəri 35 000 000 (otuz beş milyon) ABŞ dolları olan AZ2008005152 qeydiyyat nömrəli Bakı Fond Birjasında premium bazar seqmentində listinqdə saxlanılan və yüksək gəlirlilik təklif edən istiqrazlarının yerləşdirilməsi 17 aprel 2024-cü il tarixində başa çatıb.
104 investorun iştirak etdiyi yerləşdirmədə ümumi sifarişlərin həcmi 35 milyon ABŞ dolları olub. İstiqrazların nominal dəyəri 100 ABŞ dolları, illik faiz dərəcəsi 7%, faiz ödəniş dövrü hər 90 gündən bir, tədavül müddəti isə 7 il təşkil edir. Yerləşdirmə üzrə anderrayter “PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti” QSC-dir.
Yüksək gəlirlilik təklif edən Kapital Bank istiqrazları banka məxsus kütləvi təklif olunan ilk subordinasiya istiqrazlarıdır. Aktivlərin davamlı böyüməsini dəstəkləməyə, adekvatlıq əmsalını yüksək həddə saxlamağa və ümumilikdə uzunmüddətli strateji hədəflərə çatmağa xidmət edən subordinasiya istiqrazları vətəndaşlar üçün etibarlı və güvənilir investisiya olmaqla yanaşı, yerli kapital bazarının inkişafına da mühüm töhfədir. Uğurlu yerləşdirmənin davamı olaraq Kapital Bank Azərbaycan kapital bazarında aktiv şəkildə iştirak etməyi və investorlara yeni investisiya məhsulları təklif etməyi hədəfləyir.

On April 17, 2024, the placement of Kapital Bank’s bonds at the Baku Stock Exchange, state registration number AZ2008005152, with a total value of 35,000,000 (thirty-five million) has been completed on the premium market segment.
During the placement where 104 investors participated, the total volume of orders amounted to 35 million US dollars. The nominal value of the bonds is 100 USD, with an annual interest rate of 7%, payment frequency of rate for each 90 calendar days, and term of 7 years. The underwriter of the placement is "Pasha Capital Investment Company” CJSC.
Kapital Bank's bonds, offering high yields, are the bank's first publicly offered subordinated bonds. Subordinated bonds, serving to support the continuous growth of assets, maintain a high adequacy ratio, and contribute to achieving long-term strategic goals overall. Not only are they reliable and trustworthy investments for citizens, but they also play a significant role in fostering the development of the local capital market. As a continuation of the successful placement, Kapital Bank aims to actively participate in the Azerbaijani capital market and offer new investment opportunities to investors.